23 / 31 Ekim 2010,Pazar / Yorum : 0

You Tube Açıldımı, Youtube Neden Açıldı, Youtube Açılma Sebepleri,

You Tube Açıldımı, Youtube Neden Açıldı, Youtube Açılma Sebepleri,

Netkeyfim.com

Youtube yasağı kalktı
2008 yılında kapatılan sosyal paylaşım sitesi Youtube açıldı.

2008 yılında mahkeme tarafından kapatılan sosyal paylaşım sitesiYoutubeiki yıl sonra yine mahkeme kararı ile erişime açıldı.

Youtube 24 saat içinde her yerde açılacak

Dünyanın en popülervideopaylaşım sitesinin yasağı saat 16.30 itibarıyla kalktı.AnkaraCumhuriyet Savcılığı Basın Savcısı Kürşat Kayral’ın kararının ardından Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu’ndaki nöbetçi personel olağanüstü toplandı. 100’e yakıninternetservis sağlayıcıya Youtube’un üzerindeki ulaşım yasağının kaldırılması için gerekli yazılar gönderilmeye başlandı. Böylece 2,5 yıldır kapalı olan paylaşım sitesine bu dakikalar itibarıyla ulaşım başladı.

Atatürk’e hakaret içerikli videoların kaldırılmasının ardından Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’na (TİB) gelen yazı üzerine Youtube yasağının kaldırılması üzerine çalışmalar başladı. Edinilen bilgiye göre faksın gereğini yerine getirmek için TİB’deki nöbetçi personel yoğun bir çalışma içine girdi. 100’ün üzerindeki servis sağlayıcılara tek tek yasağın kaldırılması yönünde yazı gönderilmeye başlandı. Bütün servis sağlayıcıların 24 saat içinde söz konusu paylaşım sitesinin açılmasını sağlamaları bekleniyor.

CİHAN

Kaynak : netkeyfim.comBir Cevap Yazın