124 / 06 Şubat 2009,Cuma / Yorum : 0

Numara değiştirme, Avea Lider, Numara taşımada Avea Lider

Numara değiştirme, Avea Lider, Numara taşımada Avea Lider

Numara değiştirme, Avea Lider, Numara taşımada Avea Lider

Numara taşımada Avea lider
Yazan:Attila Erbilir Cuma, 06 Şubat 2009 14:25

Net abone kazancıyla numara taşıma sürecinin lideri konumuna gelen Avea, her yöne sınırsız konuşturan yeni tarifesini de tanıttı.

Numara taşıma süreci Avea açısından oldukça karlı bir dönem oldu. Sistemin hayata geçtiği 9 Kasım 2008 ile 5 Şubat 2009 tarihleri arasında toplam 463 bin abone ve 244 bin net abone kazancıyla numara taşınabilirliğinin lideri oldu. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak, Kasım 2008 – Ocak 2009 döneminde, Numara Taşınabilirliği kapsamında, Avea’nın tüketiciler tarafından en çok tercih edilen operatör olduğunu belirtti. Koçak sözlerine şöyle devam etti: “Avea olarak Numara Taşınabilirliği uygulamasıyla 463 bin toplam, 244 bin net abone ile en fazla kazanan, yani 1 numaralı operatör olduk. Numarasını Avea’ya taşıyanlar, giden abone sayısının neredeyse iki katı. Kurumsal tarafta ise 8 bine yakın şirket, toplam 43 binin üzerinde kurumsal hattını Avea’ya taşıdı.”

55 TL’ye her yöne sınırsız!.. konuşun
Avea basın toplantısında bir de herkesin ilgisini çekeceğini düşündükleri iddialı tarifeleri “Her yöne sınırsız” isimli tarifeyi tanıttı. Aylık sadece 55 TL (Vergiler dahil 66,65 TL) karşılığında 10 bin dakika görüşme imkanı sağlayacak olan tarifeden yararlanan kullanıcılar bu ücret içerisinde sabit hatlar, diğer operatörler ve Avea kullanıcıları arasında Türkiye içi telefon görüşmelerini yapabilecek. Sadece sesli görüşme ücretini karşılayan tarifede SMSler ise ücretlendirilecek.
Aylık 10 bin dakikayı aşan konuşma süreleri ise dakikası 48 lira 47 kuruştan faturalandırılacak.
Avea, hatların şirket santrallerinde kullanıldığının farkına vardığı durumlarda ise bunu kullanan şirketler hat başına 300 TL ceza ödeyecek ve tarifesi de Heryöne500 tarifesine geçirilecek.

Vodafone ve Turkcell’den numaralarını Avea’ya taşıyan kullanıcılar Avea’nın “Her Yöne Sınırsız” tarifesine hiçbir ücret ödemeden geçebilirken, halen Avea’nın Faturalı ve Faturasız hat tarifelerini kullanan aboneleri ise bir defaya mahsus olmak üzere 66,65 TL tarife değiştirme ücreti ödeyecekler.

Kendi tarifelerinden bile avantajlı

Avea’nın “Her Yöne Sınırsız” tarifesi kendi sunduğu paketler de dahil olmak üzere en avantajlı tarife.

Her Yöne konuşturan tarifeler, aylık konuşma dakikaları ve aylık KDV ve ÖİV dahil fiyatları şöyle;

Kaynak : netkeyfim.comBir Cevap Yazın