581 / 19 Mart 2009,Perşembe / Yorum : 10

Dünyanın en ünlü hackerleri, Sabıkalı Hackerler, Dünyanın en iyi 10 Hacker Listesi, Süper Hackerlar

Dünyanın en ünlü hackerleri, Sabıkalı Hackerler, Dünyanın en iyi 10 Hacker Listesi, Süper Hackerlar

Jonathan James

Netkeyfim.com

Jonathan James
Hacker suçlaması ile tutuklanan, yargılanan ve hüküm giyen ilk 18 yaş altı bilgisayar kullanıcısı olan James 16 yaşında tutuklandı.

En ünlü aktivitesi: ABD savunma bakanlığındaki bilgisayarlardan birine bir arka kapı (backdoor) programı yerleştirdi, NASA bilgisayarlarından 1.7 milyon dolarlık yazılım çaldı.

Ceza aldı mı? 10 yıl ceza aldı, 6 aya indirildi ve iyi halden salıverildi. Bilgisayarlara dokunması yasak.

 

Adrian Lamo

Adrian Lamo
“Evsiz hacker” olarak adını duyuran Lamo’nun en çok ses getiren operasyonu New York Times ve Microsoft’un sistemlerine girmiş olmasıydı. Aynı zamanda Yahoo!, Bank of America, Citigroup ve Cingular sistemlerine de girmiş olabileceği tahmin ediliyor.

Ceza aldı mı? 65,000 dolar ceza aldı, altı ay ev hapsi ve 2 yıl bilgisayara dokunmama hükmü verildi. Cezasını çekti, şu anda dışarıda.

 

 

 

Kevin Mitnick

Kevin Mitnick
Kendi deyimi ile “abartılmış olan ününün kurbanı” olan Mitnick adalet bakanlığı tarafından ABD tarihinde en çok aran bilgisayar suçlusu olarak tanınıyor. Hakkında iki film yapıldı: Freedom Downtime ve Takedown.

En ünlü aktivitesi: Telefon sistemlerini hack’lemek ve Digital Equipment Corporation’ın bilgisayar ağına girip yazılım çalmak.

Ceza aldı mı? Beş yıl hapis, arkasından 8 ay bilgisayara dokunmama cezası aldı. Cezasını çekti, şu an dışarıda.

 

 

Kevin Poulsen

Kevin Poulsen
Kod adı Dark Dante olan Poulsen’in en ünlü aktivitesi LA radio radyoevinin KIIS-FM telefon hatlarına girerek kendisine çekilişle bir Porsche ve başka bir dizi ödül kazandırması oldu. Federal veritabanına girmek isterken yakalandı.

Ceza aldı mı? Beş yıl hapis. Şu anda dışarıda ve gazeteci olarak çalışıyor.

 

 

 

 

<br /> Robert Tappan Morris

Robert Tappan Morris
Dünyanın ilk solucan yazılımı olan Morris solucanının yaratıcısı olan Robert Tappan Morris bu programı aslında “internetin ne kadar büyük olduğunu test etmek için” yazdığını iddia etmekte olsa da programın çok büyük sayıda bilgisayara yayılıp ağları çalışmaz hale getirmesi sonucu yakalandı.

Ceza durumu: Üç yıl ceza aldı. 400 saat amme hizmeti yaptı ve 10.500 USD ceza ödedi.

 

 

 

Stephen Wozniak

Stephen Wozniak
Apple’ın “Woz” lakaplı yöneticisi bir beyaz hacker. Gençlik yıllarında telefon sistemlerini hack’leyen ve bedava uzun mesafe telefon görüşmeleri yapan Wozniak Steve Jobs ile beraber Apple’ı kurdu ve bilgisayar dünyasında büyük bir devrim başlattı.

 

 

 

 

Tim Berners-Lee

Tim Berners-Lee
Word Wide Web yani www konsepti Berners-Lee’nin icadıdır. Yine bir beyaz hacker olarak nitelendirilen Tim, üniversite yıllarında hacker suçlaması ile ceza almış ve bilgisayarları kullanması 3 yıl boyunca yasaklanmıştı. Üniversite yıllarında kendi bilgisayarını kendisi yapmış olan Lee hypertext (http) sisteminin yaratıcısıdır.

 

 

 

 

Linus Torvalds

Linus Torvalds
Windows’un en büyük rakibi Linux’u icat eden Torvalds bilgisayar hayatına Commodore VIC-20 ile başladı. Yaptığı en büyük hack ise ünlü ev bilgisayarı Sinclair’in işletim sistemini değiştirip kolaylaştırması oldu. 1991 yılında Linux sistemini ortaya çıkartması ile dünyaca tanınır bir isim oldu.

 

 

 

 

Richard Stallman

Richard Stallman
GNU projesinin babası olan Stallman okul yıllarında MIT’te “kadrolu beyaz hacker” olarak Emacs projesinde çalışıyordu. Her kurulan şifreli koruma sistemini kırıp öğrencilere açık hale getirmesi ile ünlendi.

 

 

 

 

 

Tsutomu Shimomura

Tsutomu Shimomura
Bir beyaz hacker olarak adını Kevin Mitnick’i yakalayan kişi olarak duyurdu. FBI ile işbirliği yaparak kendisini zamanında hack’lemiş olan Mitnick’ten intikam aldı. Her türlü cep telefonunu kolaylıkla modifiye edebilmesi ile biliniyor.

Kaynak : netkeyfim.com“Dünyanın en ünlü hackerleri, Sabıkalı Hackerler, Dünyanın en iyi 10 Hacker Listesi, Süper Hackerlar” için 10 Yorum

 1. nevfel says :

  slmlar il ölnce çok güzel olmuş kardeşler tşk ler edim bide hacked türkiyeden çiksin

 2. karahan says :

  çok saol kardeşim eyvallah

 3. TEVFİK says :

  bu adamların kafası nasıl çalışıyor da böyle işler yapabiliyorlar.. böyle kafa bende olacaktı o zaman neler yapardım. varya amerika daki bütün internet ağlarını alt üst ederdim. tek hayalım böyle bir usta olmak.:Ç hayal bile etmeyin arkadaşlar : bize ancak onların yaptığı oyunları oynamak düşer………..

 4. serhat says :

  walla bende bişeyler yapmayı düşünüyorum……ama daha var…

 5. Adem says :

  Serhat sendemi bişe yapmayı düşünüyosun msn kırmak gibi face çalmak gibi mi hatta dur dur face sayfaları çalmak gibi mi şunu unutma ”En iyi hacker hiç tanınmayandır.”

 6. Osman says :

  Adem dogru soylemis hiç yakalnmayandır razor skidrow oyun craklıyorlar daha yakalanmadılar. Admlar oyunlara surekli guvenlk sstemleri gelştiriyorlar kırmaları en fazla 2 günü alıyor ozellikle razor

 7. murat says :

  gerçekten hackeer olmak isteyen varsa mekanik, elektronik, bilgisayar,yazılım
  …gibi mühendisliklerde uzman olmalı

 8. Furkan says :

  Birde hacker türkiyeden çıksın demiş dangalağın biri ama bilmiyoki mal dünya rekorunu elinde tutan ve şu anda cinsiyeti bile bilinmeyen hackerın türk olduğunu ve internetteki takma ismide iskorpitx istediğiniz kadar arayın. Sonra bu mal gibi boş boş postlar atmayın sağa sola.

 9. emir says :

  benim facemi çaldılar msn ve face şifremi deişmişler bir türlü giremiyorum nasıl alıcam yardım lütfen

 10. İSKORPİTX says :

  Arkadaşlar şuan dünyanın en büyük ikinci hackeri bi türk ayyrıca iskorpitx ege bolgesınde yasayan bi muhasebeci bu işe oyundakı puanları çalınınca basladıı

Bir Cevap Yazın