398 / 27 Kasım 2009,Cuma / Yorum : 12

Yüzdeki sivilcelerden nasıl kurtulurum, Sivilce neden oluşur, Sivilcelerden hemen kurtulmanın yolları, surattaki sivilceler,

Yüzdeki sivilcelerden nasıl kurtulurum, Sivilce neden oluşur, Sivilcelerden hemen kurtulmanın yolları, surattaki sivilceler,

Yüzdeki sivilcelerden nasıl kurtulurum, Sivilce neden oluşur, Sivilcelerden hemen kurtulmanın yolları, surattaki sivilceler,

Netkeyfim.com

Dert etmeyin, sivilcelerden böyle kurtulun
Utandırıcı parlak kırmızı sivilceler ile kendinizi patlamaya hazır bir bomba gibi hissedebilirsiniz. İşte sivilceye yatkın ciltleri temizlemenin 5 yolu

Genellikle bu sivilceler önemli bir iş görüşmesi, randevu ya da topluluk önünde konuşma yapmadan hemen önce çıkıyor. Artık sivilce savaşını bizim kazanmamızın vakti geldi. Howstuffworks imli sitede yer alan habere göre, akneye yatkın cildi temizlemek için 5 öneri yer alıyor.

5. Yüzünüzü her gün yıkayın: Sivilcelerin kötü hijyen şartlarından kaynaklandığını düşünebilirsiniz. Gerçekte bu en büyük efsanelerden biridir. Akne, erkeklik hormonu testesteronun daha fazla yağ ya da sebum üretmek için bu foliküllere neden olmasıyla oluşuyor. Gözenek bir kez tıkanınca, bir sivilce şekillenmeye başlıyor, bakteri içine giriyor, böylece sivilce kızarmaya ve iltihaplanıyor.

Kötü hijyen problemin kaynağı değil. Yüzümüzü bakterilerden ve foliküllerden temiz tutmak en iyi fikirdir. Yüzünüzü günde 2 kez yıkayın, ancak sabundan uzak durun. Sabun cildinizin koruyucu tabakasını soyabilir. Onlardan birçoğunun ph derecesi cildinizinkinden yüksek olabiliyor. Bu da cilt kimyanızı değiştirebiliyor. Bazı sabunlarda kimyasallar sürfaktan olarak kullanılıyor. Bu yüzünüzü tahriş edebiliyor. En iyisi cildinizi iki kez yıkamak için yağsız ve alkolsüz jel kullanmalısınız.

4. Ovalamayın: Cildimizin kirli olduğunu düşünüp, kirlerden kurtulmak için ovalarız. Bu akneye yatkın ciltler için kötü bir stratejidir. Yüzünüzü aşırı ovalamak cildinizi tahriş edebilir ve sivilcelerin daha fazla yanmasına neden olabilir. Ilık su kullanarak yüz temizleyicisi ile cildinize yavaş yavaş masaj yapın. Bitirdiğinizde durulayın ve ovalamadan, hafif hafif dokunarak yüzünüzü kurulayın.

3. Salisilik asit içeren temizleyici deneyin: Bitkilerden çıkarılan salisilik asit, piyasada satılan anti-akne kimyasallarından en etkililerinden biridir. Asit foliküllerin içine girerek, siyah noktaların ve sivilcelerin küçülmesine yardım ediyor.

Doktorun yazdığı ilaçlarda salisilik asit oranı fazla miktardayken, Neutrogena ve Oxy Balance gibi eczanelerde satılan çeşitli temizleyicilerde yüzde 0,5 ten 2 kadar oranda salisilik asit var. Uygulamaya başladığınızda ilk birkaç günde cildiniz daha fazla tahriş olabilir, fc akat bu etki birkaç gün sonra azalacak. Tedavinin sonuçlarını görmek, birkaç hafta alabilir, sabırlı olmalısınız.

2. Benzol Peroksit içeren temizleyiciyi deneyin: Salisilik asit gibi, benzol peroksit gözeneklerin tıkanmasına yol açan ölü cilt hücrelerini parçalayarak çalışıyor. Etki etmesi salisilik asit gibi biraz zaman alıyor. Benzol peroksiti yüksek dozlarda kullanırsanız cildinizi tahriş edebilir. Benzol peroksit ya da salisilik asit cildinizi çok tahriş ederse, daha ılımlı olan ve cildinizi mikroplardan arındıran, tahrişe yol açmayan, antibakteriyal losyon kullanabilirsiniz. Başka bir olasılık olarak da doğal antibakteriyal özelliğe sahip olan yüzde 5’lik çay ağacı yağı solüsyonu olabilir.

1. Cildinizi kurutmayın: Birçok akne preparasyonunun cilt üzerinde önemli derecede kurutucu etkisi var. Bu iyi bir şey gibi görünebilir, ancak aşırı kuruma ise her şeyi daha kötü yapar. Bundan korunmak için, cildinizi nemli tutun. Bu nedenle yağsız ya da “sivilce yapmayan” ya da “gözenekleri tıkamayan” etiketli nemlendiricileri kullanabilirsiniz.

ZAMAN

Kaynak : netkeyfim.com“Yüzdeki sivilcelerden nasıl kurtulurum, Sivilce neden oluşur, Sivilcelerden hemen kurtulmanın yolları, surattaki sivilceler,” için 12 Yorum

 1. mustafa says :

  slm ben mustafa beim yüzüm ne için yağlı oluyor ben ellerimi yüzüme sürdğüm zaman çok yağ war ve bende yıkıyorum ve aradan bi kaç saat qeçiyor aynı yine oluyor bunun sebebiş nelerdir ve sivilceler den korunmanın yolları nereldir

 2. celal says :

  ben 60 yaşındayım gençliğimden itibaren sivilcelerden kurtulamadım ne yapmalıyım saygılar

 3. ceren vardar says :

  istediğim cevabı alamadım benim tanıdığım 1 kız var ama oda sizin dediklerinizi yapmış ama 18 yaşında adet olmuş hala 5 senedir sivilceler var bu ne yaniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:D

 4. Yasemin çaykır says :

  benim yüzümdede çok sivilceler var. özel bi sabun kullanıyorum geçiyo sankii :D:D

 5. Yasemin çaykır says :

  Sebamed. sabunun adıı. çok ii qeliyo tavsye edrm

 6. Mehmet says :

  Arkadaşlar İmex Alın eczaneden çok iyi gelio

 7. hanife says :

  tetra kapsül hap kullanın aynı zamnda bununla birlikte ımex sabunla yüzünüzü yıkayın harikalar yaratıyor :) ve size tavsiyem gnde 2 kez gül suyu ile yüzünüzü silin ve 10 dk sonra ılık su ile durulayın mümkünse limon sıkıp suyunu pamuk yardımı ile cilt temizliginde kullanabilirsiniz belli süre sonra sonucu göreceksiniz :)

 8. Yağmur says :

  Arkadaslar en iyi dove sabunu ile yüzünüzü 2 kere yıkayın veya dove sabunu yoksa bebek sabunu sürün buluna kadar o sizi daha iyi yapabilir . Bendede sivilce vardı dove sabını günde 2 kere yıkayarak geçti şu anda tek tük var .

 9. Sude says :

  Yağmur senin dedğin gibi yapıcam çok teşkkürler . Bilgi verdiğin için.

 10. Sevda Demirtaş says :

  Ben Fransız Lavantasından yapılan sabunlardan kullanıyorum. Cİldim kuru olduğu halde birçok sivilce vardı geçti. Sivilceleri kurutuyor. Akneleri de temizliyor. Tertemiz yapıyor.

  Tavsiye ederim.
  http://urun.gittigidiyor.com/kozmetik-kisisel-bakim/fransiz-lavantasi-sabunu-67456576

 11. Sevda Demirtaş says :

  Ben Fransız Lavantasından yapılan sabunlardan kullanıyorum. Cİldim kuru olduğu halde birçok sivilce vardı geçti. Sivilceleri kurutuyor.
  Akneleri de temizliyor. Tertemiz yapıyor.

  Tavsiye ederim.
  http://urun.gittigidiyor.com/kozmetik-kisisel-bakim/fransiz-lavantasi-sabunu-67456576

 12. Mehmet says :

  İmex alın en iyisi geçiyor

Bir Cevap Yazın