1.077 / 13 Eylül 2010,Pazartesi / Yorum : 4

Uyku Hapları, Uyku ilacı isimleri, Uyku Bozukluğu İçin Uyku Hapları, Uyku ilaçları adları

Uyku Hapları, Uyku ilacı isimleri, Uyku Bozukluğu İçin Uyku Hapları, Uyku ilaçları adları

Netkeyfim.com

En etkili uyku hapı hangisidir?, En etkili uyku hapları Hakkında
uyku ilaçları olarak adlandırdığınız ilaçlar kişiye göre bünyeye göre ve ilaç alımının tolerans seviyesine göre değişir.. mesela alkol yada sigara alıyorsanız daha yüksek dozda ilaçlar sizi etkiler..

o yüzden en etkili uyku ilacı diye bir ilaç adı yoktur..
ama en basit, yan etkisi olmayan ve bitkisel kökenli uyku ilacı passiflora şuruptur

Uyku Bozukluğu İçin Uyku Hapları

Uyku ilaçları özel reçete ile alınabilen ilaçlardır.İnternet ortamında duyduğunuz ilaçlara itimat etmeyiniz ve kesinlikle doktora danışarak bu ilaçları temin ediniz.

İlacı alırken doktorun size sorduğu sorular karşılığında ilacı verdiğini unutmayın.Zaten bu ilacı yazdırırken bile doktor size sorular soracaktır. Bu yüzden tavsiye ilaç yerine doktora başvurmak daha mantıklı.
Etkili Uyku İlaçları

Etkili olarak bilinen uyku ilaçlarından iki tanesi fazla bilinmektedir.Bunlarda kesinlikle doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

1.Attarax ( yan etkileri vardır )

2.Seraquel ( Çok etkili bir ilaç – kesinlikle doktor tavsiyesi ve kırmızı reçete – bünyesi zayıf olanlara önerilmez)
Uyku Bozuklukları

İnsan ömrünün üçte biri uykuda geçmektedir. Eskiden beri uyku problemleri başka psikolojik problemlerin belirtisi olarak değerlendirilmiştir. Uyku kimine göre organizmanın tümüyle her türlü davranış ve tepkilerinin yavaşladığı, algı kapılarının kapandığı, organizmanın korumaya alındığı, merkezi sinir sistemi ve bedenin pasif bir dinlenmeye geçtiği bir durumdur. Öte yandan uykuda beynin aktif olarak çalıştığı, nörofizyolojik bir toparlanma ve onarım yapıldığı, uyanıkken öğrenilenleri ayıklama, depolama, beyin kabuğunda uyanıklık için etkin hazırlanma süreçlerinin olduğu da ileri sürmektedir.

Her bireyin uykusu zaman zaman bozulabilir. Psikolojik sıkıntılar, bedensel hastalıklar uykunun süresini, düzenini gelip geçici olarak bozabilir. Uyku bozuklukları genel olarak iki gruba ayrılmaktadır:

A- Dissomniya: Uykunun miktarı, niceliği ve zamanlamasında bozukluk (uykusuzluk, aşırı uyku vb.)
B- Parasomniya: Uykuda anormal bir durumun ortaya çıkması (kabuslar, uyurgezerlik gibi.

Kaynak : netkeyfim.com“Uyku Hapları, Uyku ilacı isimleri, Uyku Bozukluğu İçin Uyku Hapları, Uyku ilaçları adları” için 4 Yorum

 1. vedat karaduman says :

  ya ben öğrenciyim ama sürekli uykum geliyor ders çalışamıyorum bazende erken yatmak istiyorum ama olmuyor uykum gelmiyor bu sefer sizce ne yapmalıyım

 2. muhammet topal says :

  uyuyamıyorum

 3. mk says :

  ULan 3 haftadıR uykusuzum Lann .D

 4. dost says :

  derin bir uyku için…öylesine derinki bir daha uyanamayayım….

Bir Cevap Yazın