4.047 / 26 Nisan 2012,Perşembe / Yorum : 4

Kondisyon Bisikleti, zayıflama bisikletinin faydaları, Kondisyon bisikleti zayıflatırmı,

Kondisyon Bisikleti, zayıflama bisikletinin faydaları, Kondisyon bisikleti zayıflatırmı,

Kondisyon Bisikleti

Kondisyon Bisikleti

kondisyon bisikleti zayiflatirmi-kondisyon bisikleti nedir-zayıflama bisikletinin faydaları nelerdir

Kondisyon bisikleti, ülkemizde zayıflama merkezleri’nde uzun süredir görmeye alışık olduğumuz ancak evlere yeni yeni girmeye başlayan bir egzersiz ve spor aletidir. Ancak kondisyon bisikleti, aynı zamanda zayıflama bisikleti olarak ta adlandırılan bir zayıflama aleti dir. Kondisyon bisikleti doğru ve etkin kullanıldığında elbette zayıflatır. Ancak bunun için bazı şeylere dikkat etmek gerekir:

kondisyon bisikleti ile zayıflama
-Kondisyon bisikleti iyi bir kardiyo egzersizi aletidir. Tüm kardiyo egzersizlerinde olduğu gibi konisyon bisikletinden de etkin verim almak için uzun süreli kullanım şarttır. 4-5 ay kondisyon bisikleti kullananlar hem adındaki gibi kondisyonu artıracak, hem de etkin bir zayıflama ve kilo verme olanağı sağlayacaktır. Haftalık en az 3 kez kondisyon bisikleti ile egzersiz yapmak sizlere zayıflamak için iyi bir yöntem olarak kilo verme fırsatı tanır.

-Kondisyon bisikletinin kullanımı da önemlidir. Zayıflama amacıyla kullanacağınız kondisyon bisikleti, her seferinde en az 45 dakika ile 1 saat arası kullanımı gerektirir. Bu süreden daha az kullanılır ise sağlık açısından faydaları olmakla birlikte yağ yakımı gerçekleşmeyeceği için zayıflama sağlamaz. Vücudun yağ yakma moduna geçmesi için en az 35-40 dakika kondisyon bisikleti ile orta tempoda kullanım gereklidir. 40. dakikadan itibaren vücut, kanda glikojen olarak sakladığı hazır stokları kalori olarak harcadığı için yağ yakımına başlayacaktır. Kondisyon bisikletini sabahları kullanmak ta metabolizma hızını artıracağı ve bu hızı tüm güne yayacağı için oturduğunuz yerde bile fazla kalori harcamanıza yardımcı olur.

-Kondisyon bisikleti egzersizleri tam manasıyla bir dayanıklılık egzersizidir. Dayanıklılık egzersizlerinde ana kural önce egzersiz süresini artırmak, daha sonra ise zorluk düzeyini artırmaktır. Misal olarak ilk hafta, 4 km sabit hızla 30 dakika, ondan sonraki hafta 35 dakika, 3. hafta 40 dakika, 4 hafta 45 dakika şeklinde 7. hafta 1 saat e gelinir. 8. hafta hız yarım kilometre daha artırılarak 4.5 km ile 30 dakika, şeklinde her hafta 5 dakika artırılarak devam edilir. 1 saatlik süre tutturulunca tekrar 30 dakikaya dönülecek ama bu sefer kondisyon bisikletinin saatlik hızı 5 km olacaktır. Bu şekilde 5.5 km ye sabitlerseniz inanın akla hayale gelmeyecek kadar çok kilo verirsiniz. Hem de en doğal yollardan…

Bisiklet sürmek zayıflatır mı sorusu hepimizin zayıflamak için yöntemler aradığımızda aklımıza gelen bir sorudur. Özellikle zevkli ve eğlenceli zayıflama yolları araştırılırken bisiklet sürerek zayıflama olanağı bir çoğumuzun gönlünü cezbeder. Bisiklet sürmek gerçekten büyük oranda kalori harcatan ve yoğun efor gerektiren bir kardiyo egzersizi dir. Bisiklet süren kişilerin kalp damar ve dolaşım sistemi sağlığı oldukça tatminkar olmaktadır. Bu nedenle bisiklet sürerek zayıflamak sizlere 2 yönlü bir olumlu etki yapacaktır.

Bir yönden bisiklet sürmenin kardiyo egzersizi olarak sağlığa faydaları söz konusudur. Bisiklet süren kişilerin kondisyonları yürüyüş yapanlara göre daha sağlam olduğu bilim adamlarınca da araştırılmış ve sonuçlandırılmıştır.

Bisiklet Sürme Zayıflatırmı

Bisiklet sürmenin diğer bir faydası da aşırı kalori harcatmasıdır. Vücut bu denli yoğun bir zayıflama egzersizi ile karşı karşıya kaldığında ister istemez bölgesel yağları yakmaya ve eritmeye başlamaktadır. Bölgesel zayıflama nın en doğal yollarından birisi de hiç şüphesiz bisiklet sürmektir. Bisiklet süren bir insan orta şiddetteki bir tempoda yaklaşık olarak saate 550 kalori harcamaktadır. Haftasonları 3 saatlik bir biisklet turu ile neredeyse 1 günlük kalori yakımımıza denk düşecek kadar enerji harcamış oluyoruz. Her hafta 3 saat bisiklet kullanan birisi 6 ayda 5 kilo zayıflayabilir. Hem de hiç bir diyet veya zayıflama ilacı, zayıflama hapı kullanmaksızın…

Spor Bisikleti olarakta adlandırılan kondisyon bisikletlerini Dikey Kondisyon Bisikletleri , Yatay Kondisyon Bisikletleri ve Eliptik Kondisyon Bisikletleri olmak üzere üç ana gruba ayırabiliriz..

Kondisyon bisikleti forma girmek için doğru bir alettir.

Özellikle diğerler aletler arasında forma girmeyi daha hızlı bir şekilde sağlar. Kondisyon bisikleti ile kardiyovasküler olarak forma girebiliriz. Yeni başlayanlar için bacağın ve vücüdün forma girmesi rahatlıkla gözlenebilir.

Ancak daha sonraki aşamalarda kondisyon bisikleti tek başına yeterli kalmayacaktır. Çünkü vucüt aynı egzersize alıştığı için ilerlemeyi veya forma girme sürecini yavaşlatıcaktır. Bu duruma “plato” denir.

Bu durumda devreye ağırlıkla yapılan kuvvet ve dayanıklılık çalışmaları girer.Alacağınız Dambıl Setleri ve Pilates Aletleri ile düzenli egzersizlerinize devam ederek hem kondisyonunuzu koruyabilir hem zayıflamaya devam ederek sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Soru Cevap

– Arkadaşlar kondisyon bisikleti zayıflatırmı? Kullanıpta kilo veren varmı? tavsiye edermisiniz? Basenleri genişlettiği doğrumu?

– Biraz araştırdım selülitlerede iyi geldiğini söylüyorlar…
Kondisyon Bisikletleri ve Eliptical Bisikletler modeller var hagisi tercih edilmeli?

Kaynak : netkeyfim.com“Kondisyon Bisikleti, zayıflama bisikletinin faydaları, Kondisyon bisikleti zayıflatırmı,” için 4 Yorum

 1. gafur bayrak says :

  arkadaslar ben kondisyon bisikleti ile 3 ay spor yaptim buda gunluk 3 periyot 40 ar dakka olmaz uzere 12 kilo verdim tavsiye ederim

 2. Anthony says :

  hepsine ne kadar para istiyorsunuz ? 82 ekran are7elik geniş ekran tfcplfc toilvezyen bana lazım sadece 82 ekran are7elik geniş ekran tfcplfc toilvezyenu satmayı dfcşfcnfcrseniz 1500 tl verebilirim sehpası var mı ?

 3. öcal says :

  3 er period ne demek?

 4. oznur says :

  Gafur bey hangi marka model aleti kullandınız.

Bir Cevap Yazın