1.038 / 02 Ocak 2010,Cumartesi / Yorum : 1

Kirpik dökülmesi, Kirpeklerin dökülmesini nasıl önlerim, Kirpikleri güzelleştirme, Doğal yöntemler

Kirpik dökülmesi, Kirpeklerin dökülmesini nasıl önlerim, Kirpikleri güzelleştirme, Doğal yöntemler

Netkeyfim.com

Kaş dökülmesinin nedenleri :
-tirioid hastalıkları,
-anormal hormon düzeyleri,
-alopesi areata ,
-genetik bazı hastalıklar veya
-enfeksiyonlar olabilir.

Bunlara yönelik tedaviler gerekebilir. Kaş çıkarıcı bir ilaç mevcut değildir.

Kirpikleri uzatmak için:
1 bardak suyu kaynatın. 1 çay kaşığı hint yağı ve 12 gr kakao yağı ekleyip karıştırın. Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirip krem kıvamına gelene kadar ısıtın. Karışımı soğutup 15 gün boyunca yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize sürün. Sürme işlemini kirpik kökünden uca doğru uygulayın.

Kirpikleri gürleştirmek için:
Eşit ölçüde hint yağı ve badem yağını bir şişede karıştırıp 15 gün boyunca akşamları yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize dipten uca doğru sürün.

benim size önerim ; bizzat bir dermatoloji uzmanına muayene olmanızdır.

Kirpik Dökülmesi Tedavisi İçin Doğal Çözümler

Kirpik Dökülmesi İçin Doğal Bitkisel Yöntemler

Kirpikler gözleri aşırı ışıktan, terden, toz ve toprak gibi çevre kirliliklerinden korur. Kadın güzelliği içinde önemli bir etken olan kirpikler yanma sonucu veya kesilmesi halinde oldukca can sıkıcı bir durum haline gelebilir. Herhangi bir sebepten ötürü kirpik dökülmesi sorunu yaşayanlar için ise bitkisel yöntemler veya takma kirpikler çare oluyor.

Kirpik Dökülmesi Doğal Yöntemler

reçete- Kirpik tedavisi malzemeler

1 gr. dövülmüş kinin, ılık çay, kiprit çöpü

1 Bardak ılık çaya 1 gr. dövülmüş kinin katın, kiprit çöpüne doladığınız pamuğu bu suya batırıp kirpiklere ve kirpik diplerine sürün.
Bu su kirpik dökülmesini önler. Bu karışım 3 günü sonunda bayatlayacağı için her 3 günde bir yeniden yapılması gerekir.

Kirpik dökülmesi tedavisi için yediğimiz besinlerede dikkat etmemiz gerekir. Özellikle kükürt bakımından zengin olan turp, lahana, şalgam, soğan, tere ve D vitamini içeren yumurta, balık, balıkyağı gibi gıdalar bol tüketilmelidir.

reçete- Kirpik tedavisi malzemeler

1 ölçek kanyak
3 ölçek hint yağı
ceviz yaprağı

1 ölçek kanyak ve 3 ölçek hint yağı karıştırılır. Yatmadan önce kirpik fırçası ile kirpiklere ve kirpik diplerine sürülüp yatılır. Böylece karışımın bütün gece kirpiklere etki etmsesi sağlanır. Sabah 1 su bardağı sıcak suya 2-3 tatlı kaşığı kuru ve ufalanmış ceviz yaprağı konup 15 dakika sonra pamuktan süzülür ve kirpikler bu su ile silinip kurutulur ve fırçalanır. Kirpik Dökülmesi Doğal Yöntemler – Gülhan BEYDEMİR

Kirpik Uzatmak, Kirpiklerin Güçlenmesi İçin Bitkisel Yöntemler

reçete – Kirpik tedavisi malzemeler

1 çorba kaşığı kuyruk yağı
5 adet fındık içi
5 adet ceviz içi

1 çorba kaşığı kuyruk yağı, 5 adet ceviz içi, 5 adet fındık içini bir tencerede benmari usulu eritip süzün. Sonra içine birkaç damla parfüm damlatın. Bu karşımı cam bir kavonozda saklayın. Kulak çubuğu yardımıyla kirpik diplerinize sürün.

reçete – Kirpik tedavisi malzemeler

1 tatlı kaşığı soya yağı
1 çorba kaşığı badem yağı
1 tatlı kaşığı buğday özü
3 adet ceviz
3 adet fındık

1 tatlı kaşığı buğday özü yağı, 1 çorba kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı buğday özü yağı ve bir tatlı kaşığı soya yağına 3 adet ceviz ve 3 adet fındık ekleyin. Bu karışımı kısık ateşte 10 dakika kadar ısıtın. Süzerken bir çay kaşığı lanolin koyun. Küçük bir cam kavanoza koyun ve her gece yatmadan önce pamuk yardımıyla gözünüze kaçırmadan hafifçe kirpik diplerinize sürün.

Kirpiklerin Gürleşmesi İçin Doğal Yöntemler

Kaş ve kirpik için iki adet fındığı teflonda kavurun. Henüz ılıkken bunu kaş ve kirpiklerinize bastırarak sürün. Her akşam bunu uygulayın. Kirpik Uzatmak, Kirpik Dökülmesi Bitkisel Yöntemler – Suna Dumankaya

Diğer Yöntemler

imi kadınlar gözlerine hiçbir şey sürmeseler bile sadece kirpiklerine sürdükleri rimelle muhteşem bakışlara sahip olabilirler. Kozmetik sektörü çok büyük bir hızla büyüyor ve hergün kadını daha da güzelleştirmek için yeni ürünler piyasa çıkıyor. Siz de biraz önce bahsettiğim kadınlardan biri olmak ve yüzünüzde herhangi bir renk kullanmadan büyülü bakışlara sahip olmak isterseniz rimelinizi doğru seçmelisiniz.

Piyasada her isteğe göre farklı özellikte rimeller bulunuyor. Waterproof mascaralar, gözlerinin altında rimel akıntılarından hoşlanmayanların gözdesi. Ultra dayanıklı ve ince oluşu sayesinde tercih ediliyor. Hacimli rimeller ise gözlere daha derin bir bakış kazandırıyor. Göze fazlasıyla nüfuz eden maskara, kirpikleri olduğundan dolgun göstererek takma kirpiklerin ihtiyacını da ortadan kaldırıyor.

Bunların dışında besleyicili rimeller, kirpiklerine özen gösteren bayanlara hitap ediyor. İçindeki vitaminler sayesinde kirpiklerin dökülmesi engellenip, beslenmesi sağlanıyor.

Kısacası piyasada birbirinden farklı birçok rimel bulunuyor. Bunlarndan biri mutlaka sizin için. Ne duruyorsunuz! Daha derin ve etkileyici bir bakışı kim istemez ki?

Uzun kirpikler için hint yağı

Daha uzun ve gür kirpikler için eşit miktarda Hint yağı ile badem yağını küçük bir şişede karıştırın. Bu karışımı 15 gün boyunca yatmadan önce, gözlerinize kaçırmamaya özen göstererek, kulak temizleme pamuğu yardımıyla kirpiklerin kökünden ucuna doğru sürün. Kirpiklerinizin beslenerek güçlendiğini ve uzadıklarını farkedeceksiniz.

Güzel kirpikler için

Kirpikleriniz yüzünüzün önemli bir parçasıdır. Bakışlarınızı çerçeveler ve göz makyajınızı tamamlar. Eğer kirpikleriniz doğuştan uzunsa şanslısınız. Tabiat size ok gibi kirpikler bahşetmemişse o zaman göz makyajınızı temizlediğiniz ürünün kirpik güçlendirici özelliğinin olmasına dikkat edin. Ünlü manken Demet Kutluay, “kirpiklerini güçlendirmek için badem yağından yararlandığını” söylüyor. Badem yağının kaş, kirpik ve saç güçlendirme konusunda çok etkili olduğu biliniyor ancak bunu gözünüze kaçırmamaya ve göz çevrenize bulaştırmamaya dikkat etmelisiniz. Badem yağı benzeri kalın yağlar göz çevresindeki hassas cilde çok zarar verir. Yeni çıkan bazı rimeller kirpikleri uzatmayı vaat ediyor. bunlardan birini tercih ederseniz muhakkak tester’ını deneyin ve topaklanmamasına dikat edin.

Kirpiklerinizi boyamadan önce kıvırıyorsanız, bundan önce kirpik kıvırma aletine bir parça saç spreyi sıkın, kirpikleriniz daha uzun süre kıvrık kalacaktır. Rimel sürmeden önce kirpiklerinizi hafifçe pudralarsanız daha uzun görünürler ama pudrayı gözünüze kaçırmamaya dikkat eden. Eğer lens kullanıyorsanız bu işe hiç girişmeyin. Bir zamanlar çok moda olan mavi, yeşil, mor gibi doğal olmayan renklerdeki rimeller bu yıl tekrar görülüyor. Bunları aynı renkte bir farla ve sadece kirpik uçlarınıza kullanmanızı öneririz. Altın ve gümüş renkli rimeller de geceleri, ancak kirpik ucuna sürüldüğünde güzel duruyor.

Kusursuz bakışlar için dondurulmuş ok gibi kirpikler!

Hayalinizdeki göz makyajını yapmanızı önleyen içe dönük kirpikler dondurularak ok gibi oluyor! Tedavi sonrasında ne bir iz kalıyor ne de aynı yerden bir daha içe dönük kirpikler çıkıyor.

Kusursuz göz makyajını engellediği gibi çok ciddi sağlık sorunlarına da neden olabilen kirpik dönmesi artık tedavi edilebiliyor. Acıbadem Hastanesi Göz Hekimi Doç. Dr. Banu Çoşar, her göz kırpmasında korneada çiziklere yol açabilen kirpik dönmesiyle ilgili sorularımızı yanıtladı:

* Kirpiklerin içe dönmesi nasıl tedavi ediliyor?

İçe dönük kirpik köklerini lazerle, dondurarak veya koterle yakarak ortadan kaldırıyoruz. Kirpiklerinizin içe dönmesi, yanlış kozmetik malzemesi kullanımı sonucu değil, ‘blefarit’ isimli bir göz kapağı hastalığı nedeniyle gerçekleşiyor. Blefaritin, kirpiklerde dökülmeye veya beyazlamaya da yol açabiliyor. Bu tür blefaritin’in tedavisinde ise kirpik diplerinin her gün bebe şampuanı ile köpürtülerek yıkanmasını öneriyoruz.

* Dondurma işleminde tüm kirpikler dökülmez mi?

İçe dönen kirpikler, normal kirpik sıralamasında ve onlar kadar sık değildir. Bu nedenle yaptığımız işlemde kirpiklerin dökülmesi söz konusu değil. Nitrojen içeren bir tüp yardımıyla o kısmı gözle görülür bir şekilde donduruyoruz. Kirpik dibi tahrip ediliyor ve böylelikle görüş alanını da etkileyen içe dönük kirpikler yok ediliyor. Çoğu kez tek seansın yeterli olduğu bu işlem, bazı hastalarda birkaç kür tekrarlanabilir.

* Kirpiklerin içe dönmesi ne gibi belirtiler verir?

Eğer kirpikler içe dönerse ve korneaya sürtünürse, gözlerde çok fazla batma, yaşarma ve ışık hassasiyeti yaparlar. Kirpik dökülmesine ve beyazlamasına yol açabilen blefarit’te ise kirpik diplerinde devamlı kızarık bir görünüm, kirpiklerin üzerinde pul pul kepek gibi yağlı birikintiler ve kaşıntı olur.

* Tedavi sonrasında herhangi bir iz kalıyor mu?

İçe dönen kirpikleri, tedavisi iz bırakmaz. Aynı yerden bir daha içe dönük kiprikler çıkmaz.

Maskaraya dikkat!

* Tedavi edilmezse kalıcı sorunlara yol açar mı?

İçe dönen kirpikler uzun süre tedavi edilmeden bırakılırsa; korneada kalıcı saydamlık kaybı, damarlanma ve bunlara bağlı görme azlığı yapabilir.

* Kadınların gözleri için kullandıkları kozmetik ürünler de kirpiklere zarar verir mi?

Evet. Maskaranın göze verebileceği zararlar bazen çok önemsiz ve basit olabileceği gibi bazen şaşırtıcı boyutlarda ciddi olabilir. Maskaraya bağlı gözlerde kaşıntı, kızarma, yaşarma ve şişme yani alerjik konjonktivit olabilir. Ayrıca kirpik dökülmeleri de yaşanabilir. Maskaraya bağlı ‘kontakt dermatit’ ise en sık görülen problemler arasında yer alır; göz kapaklarında şişme, ciltte pullanma ve kızarmaya neden olur. Kirpikleri boyarken bazen fırçanın yanlışlıkla göze çarpması sonucu gözün renkli kısmı üzerindeki kornea tabakası çizilebilir. Bu çizik çoğunlukla 24 saat içinde hiçbir kalıcı iz bırakmadan iyileşirken, nadiren ciddi kornea enfeksiyonlarına yol açabilir.

Kaynak : netkeyfim.com“Kirpik dökülmesi, Kirpeklerin dökülmesini nasıl önlerim, Kirpikleri güzelleştirme, Doğal yöntemler” için 1 Yorum

  1. alev says :

    neden tek bir yorum yok

Bir Cevap Yazın