1.833 / 17 Şubat 2009,Salı / Yorum : 94

Hemoroid ameliyatı artık daha kolay, Hemoroid ameliyatı, Basur, Basur ameliyatı,

HEMOROİD AMELİYATI ARTIK DAHA KOLAY

Modern yaşamın getirdiği hareketsizlik ve yanlış beslenmenin yol açtığı hemoroid, toplumun üçte birinde görülüyor. Birçok hasta, muayenenin rektal yoldan yapılması nedeniyle hekime gitmekten kaçıyor. Hastalık çoğu zaman bu nedenle tedavi edilemeden gizli saklı yaşanıyor. Cerrahide yaşanan gelişmeler, artık hemoroid ameliyatlarının daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlıyor. Anadolu Sağlık Merkezi’nden Genel Cerrahi Uzmanları Dr. Ayhan Erdemir ve Dr. Kemal Raşa, hemoroid ameliyatlarını daha kolaylaştıran “ligasure yöntemi” ile ilgili bilgi verdi.

09 Ocak 209, İstanbul – Hemoroid hastalığı için çok sayıda tıbbi ve cerrahi tedavi seçeneği var. Hasta için en uygun tedaviye karar verirken hastanın hikayesi ve fizik muayene bulguları büyük önem taşıyor. Bu kararı verirken hastanın önceliklerini de göz önünde bulundurmak ve kararı hasta ile birlikte vermek gerekiyor.

Ameliyatta kullanılacak tekniği belirlerken ağrısız, güvenli olmasının da aralarında yer aldığı unsurlara dikkat ettiklerini, buna göre son yıllarda iki tekniğin ön plana çıktığını belirten Anadolu Sağlık Merkezi’nden Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Ayhan Erdemir şunları söyledi:

“En uygun seçeneğin ameliyat olduğuna karar verdiğimiz ileri evre hemoroid hastalarında ameliyat tekniğini belirlerken hedeflediğimiz unsurlar ameliyatın etkin, güvenli, en az yan etkiye ve tekrarlama oranına sahip olmasıdır. Tüm bu hedeflerimizi karşılaması nedeniylede son yıllarda en sık kullandığımız iki teknik stapler (Longo) hemoroidopeksi ve Ligasure ile hemoroidektomidir.”

Dikiş yok. Ağrı daha az…

Ligasure yönteminin, diğer yöntemlere göre bazı üstünlükleri bulunduğuna dikka çeken Anadolu Sağlık Merkezi’nden Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Kemal Raşa da, bu üstünlükleri şöyle sıraladı:

 Ameliyat süresi daha kısadır. Klasik teknikleri kullandığımızda ameliyat 30-45 dakika sürerken, bu yöntemde süre 10-15 dakikaya düşmektedir.
 Kanama riski diğer ameliyatlara göre çok daha azdır.
 Operasyon sonrası hissedilen ağrı, diğer yöntemlere göre %40-50 oranında daha azdır.
 Dikiş kullanılmadığı için hastalarda ameliyat sonrası batma gibi yakınmalar daha az görülür.
 Hastanede kalış süresi daha kısadır.
 Ameliyat sonrası işe dönüş süresi daha kısadır.
 Çok nadir olsa da klasik ameliyatlardan sonra gelişen makatta ıslaklık hissi, gazı veya dışkıyı hissedememe gibi yan etkiler bu ameliyat tekniğinde görülmemektedir.
 Maliyet klasik ameliyatlar ile karşılaştırılabilecek düzeydedir ve stapler (Longo) hemoroidopeksiden daha düşüktür.

Sonuçta ileri evre hemoroid hastalarının ameliyatlarını güncel teknoloji ve teknikleri kullanarak artık daha etkin, daha güvenli ve ihmal edilebilecek düzeyde düşük tekrarlama oranlarıyla gerçekleştirebiliyoruz. Bu ameliyatlar daha kısa sürüyor, daha az yan etkiye neden oluyor, daha kısa hastane yatışı gerektiriyor ve daha çabuk iş başına dönmeyi sağlayabiliyor.

Kaynak : netkeyfim.com“Hemoroid ameliyatı artık daha kolay, Hemoroid ameliyatı, Basur, Basur ameliyatı,” için 94 Yorum

 1. bayram says :

  amalıyat vaya basurun dalgada zararı varmı

 2. prenss22 says :

  merhaba aktarlarda bulabileceğiniz zulumba adlı bir bitki kabuğunu tavsiye edeceğim. havanda dövüp (bir çay kaşığı kadar) suyla için. Kullanan arkadaşlar onsuz yaşayamayacaklarını söylediler. Ben ameliyat olmadan önce kullandım ama sıcak suyun içine bir kaç kabuk atıp çay gibi içtim. O zaman faydasını göremedim. Doğru kullanımını da ne yazık ki ameliyattan sonra öğrendim. Bir de altıntepe eczanesinde satılan ve yanlış hatırlamıyorsam ardıç katranı denen bir bitkiden yapılan doğal bir ilaç var. O bana çok iyi gelmişti. Tabii basurunuz her sinyal verdiğinde hemen kullanmanızı öneririm. Artık memeler çok şişince, şişliklerin acısına dayanmak çok zor. Bende ameliyata neredeyse acil girdiğim için bunları tekrar deneyecek gücüm olmadı ızdırabım çok oldu. Bir de önerim, tuvaletinizi yaptıktan sonra her zaman sıcak suyla yıkayın. Bir de utanan arkadaşların niye utandıklarını hala anlayamadım. Hiç bir doktorun umurunda değil sizin poponuz. 21. yy’dayız. Sağlığın utançla bir ilgisi asla olmamalı, hangi hastalık olursa olsun. herkese acil şifalar…

 3. yasemin says :

  Arkadaşlar 2 yıldır hem basur hem çatlağım varmış her tuvalete çıktığımda gözümden yaşlar akıyor. ameliyat dediler 2 doktora gittim . şimdi 3. doktora görünücem o da ameliyat derse olacağım başka çarem kalmadı herşeyi denedim her sabah aynı ağrıyı çekiyorum, ne olaur iyi öneriler gönderin bunu da çeken bilir ve utanıyor insan….

 4. güven says :

  herkeze şifalar versin ilk önce ben ikisenedir çekiyorum nahlet hastalığı gerçekten çok acı verici bir durum bir yere gidiyorsun rahat olamıyorsun sürekli tuvaleti yaparken kan geliyor ve kimseyede söyleyemedim utandım ama sonra bunun sırf bende olmadığını öğrendim herkezde olan birşeymiş babamda varmış şimdi bendee ameliyattan okuyorum lütfen bana yardım edin herkezi acil şifalar versin

 5. halil says :

  arkadaşlar ben amaliyat olcam bana biraz bundan bahsedermisiniz çok korkuyorum tek çarem kaç haftada iyileşir ve agrısı varmı önere bilecegnz doktor varmı… bana lütfen yardımcı olun herkese acil şifalar.

 6. şevçenko says :

  arkadaşlar bendede var bu illet doktura gittim ilaç verdi düzelmesse yaracağız o bölgeyidedi ne yapayım düzelmedi ameliyat olsam kaç gün hastanede yatarım bilgi olan varmı.

 7. erk says :

  ilaçı yazda bilelim daa

 8. onur (kesin çözüm) says :

  mrhb arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun allah acil şifalar versin bende basurdan amaliyat oldum 3.derece iç hemoraid arkadaşlar ben hastanede çalışıyorum doktorum tanış olduğu için amaliya kendisi ikna etti beni ama ben birtedavi yolu bulmuştum yarıda bıraktım faydasınıda görüyordum amaliyatımın ilk 2 günü rahat geçmişti 3.günden sonrası tam bir felaket oldu wc den sonra tam 2 saat çok şiddetli yanma ve sancılarım oldu sonrası kanamalar doktorumu arayıp söylediğimde normal olduğunu söledi kontrelerimde gayet güzel oldunu söledi ama sancıların dineceği yoktu tam 14 gün çektim şu an 21 gündeyim ve hala iyi oldum sayılmaz size tavsiyem amaliyatı en son çare düşünün ve 10 adet patlıcan saplarıyla uygulanan bir tedavi var 2haftada basura kesin çözüm ve bunu araştırdım bu tedaviyi aksatmadan kullanan hastaların yüzde 85 inde basur denen bişey kalmamış sizde uygulayın dua etmeniz yeterli olacak
  10 adet batlıcanın yeşil saplarını 10 bardak su ile bi tencerede kaynatın kaynadıktan sonra tencerenin azını kapatın ve kısık ateşte yarım saat daha kaynatın sonra tencerenin azını açmadan bi kenarda soğuyana kadar bekletin soğuduktan sonra sarı renk alan suyu süzün ve doktorunuzun tavsiyesi ile antibiyotikle sabah akşam aç karnına 1 bardak bu sudan için ama kesinliklşe antibiyotikte kullanın suyun yanı sıra ve ortalama 1 veya 2 hafta sonra basurdan esir kalmayacaktır banada dua edersiniz geçmişler olsun

 9. cihad says :

  arkadaslar 2 gün önce ameliyat oldum.ilk gece biraz ağrılıydı sonra ağrı azalmaya başladı şimdi genelde sadece tuvalete gittiğimde acıyor.ama tuvaletten çıkar çıkmaz oturma banyosu yapıyorum ve rahatlıyorum, ağrılarım gidiyor iki hafta sonra kontrole gidecegim o zamana kadar iyileşir mi bilmiyorum…

 10. erdal says :

  merhaba ilacın adı nedirrr

 11. erdal says :

  ameliyatı nerde oldunuz

 12. ENVER says :

  Okuduklarınızı kısa bir süre unutun tam 13 senedir bu hastalık var bende bu tamamen beslenmeyle alakalı bir durum.
  Şöyleki askerde başlamıştı ilk askerde ve öncesinde hep hazır yemekler yiyordum gençlik işte evde değil de hep dışarıda döner kebap tost hamburger genelde böyleydi askerde doğuda olduğum için 3 gün göreve dağa gidiyorduk ve konserve kuru ekmekle besleniyorduk ve hastalığın startı verildi yani başlangıç sebebi kabızlık kabızlık yapan ne varsa başlangıcı budur
  Ve sonuç olarak ilk başlarda bu hastalıktan utanıyordum doktora gitmedim bir gün canıma tak diyinceye kadar bu nasıl oldu bir gün aşırı derecede kanamam oldu korktum ve soluğu doktorda aldım bir parantez açarsak bu devre 1 derece idi bu devrede bu hastalıktan kurtulmak mümkün ilaçlara düzenli kullanmak ve yediklerinize dikkat etmek bitkisel ilaçlarda dahil buna ama şunu unutmayın diğer derecelerde yani ilerledikten sonra doktorun verdiği ilaçlar + bitkisel ilaçlar +tanıdıklarınızın tavsiye ettiği ilaçlar sadece ve sadece sizi rahatlatır kesin çözüm değildir neymiş ilk başlarda kullanıldığında çözüm var ama sonrasında yok tek çözüm ameliyat ve bu hastalık 4 evreden oluşuyor 4 evrenin sonrasına da dayananlar var çoğu kez doktora gidilir tabi 3 ve ya 4 te ama hala gitmeyenler var tanıdığım biri var çünkü Allah rahmet eylesin 4 evrenin sonuçu bağırsak kanserine sebeb oluşu ve bu tanıdığım insanda o yüzden vefat etmiştir o yüzdendirki bu hastalığı önemseyin başlarda hepimiz önemsemedik azçık dişimiz ağrıyor önemsiyormuyuz taki çekilmez bir hal alana kadar buna birçok örnek verebilirim gelelim benim ameliyatıma
  Çok araştırdım bu hastalığı ve birçok şeyde yazabilirim ama o kadar ne sabrım ne vaktim var günümüzde bu hastalık artık diş çekimi gibi basit bir hal aldı çok kişide var ama bu hastalık dillerde değil bir kalbim var tansiyonun var şekerim var demek gibi değil çoğu kişi kimseyle paylaşmıyor,ben ameliyat olalı aşağı yukarı bir ay oldu bayram sonrası idi cerrahi yöntem uygulandı keserek alma yani iç hemoroit vardı benim dışkılamada dışarı çıkan ve sonra istirahatle içeri giren memeler kremler sıcak sular her şey kullandım öncesinde.
  Bu hastalıkla ilgili okadar çok araştırma yapmışımki doktor muayene yapmadı beni tamam şu gün aç gel ameliyata alayım seni dedi peki dedim ürkütücü tabi ama çare yok bu hastalık ilerliyor sadece yavaşlatabiliyorsunuz ilaçlarla beslenmeyle ama durmuyor sonucu ameliyat şuan nasılım iyi değilim ama olucam gün gün daha iyi oluyorum bu bazısında 1 hafta bazısında 1 ay bazısında aylar sürüyor ama sonuç iyi merak etmeyin sadece katlanmak gerek dün gece 3 te yattım ağrıdan dolayı yanma ve ağrılar oluyor ama sonucunda biteceğini bildiğim için katlanıyorum ağlamalarım bile oldu ama her geçen gün benim lehime kormayın sakın bundan kaçar yok hani o bir haftada da iğleşen var demiştimya işte ne kadar erken gidersen doktora o kar erken iğleşiyorsun ama artık sonuna gelmişsin işte onada sabredicen benim öyle bir durum aslanda daha yazıcaklarım var ama şimdilik bu kadar sormak istediğiniz bir şey olursa envergkce@hotmail.com a mail atın cevaplarım dua edin yeter Allah tüm insanlara her ne hastalığı olursa olsun şifa versin……………..

 13. yasin says :

  mrb berbat birşey bu basur ya mafoldum artık dayanacak gücüm kalmadı ölucem galiba acıdan hiç sebze tuketmiyorum ve hayatımda tuketmadi hiç

 14. tugba says :

  selam arkdslar haziran 2010da amelıyat oldum 1hafta hastanede yattım ve patolojı sonucu bellı oldu iyi dedıler bırdaha bırseyın olmuycak tekrarlamıycak dedıler doktor nededıyse harfi harfine uydum ve suan halim aynı sorun aynı acı :( sımdıkı aklım olsaydı olmazdım amelıyat 4.evre demıslerdı bana yardım edın yalvarıyorum öluyorum agrıdan

 15. eda denizorman says :

  herkese selam arkadaşlar yorumlarınızı okudum Allah hepimizin yardımcısı olsun. ben 4 ekimde ameliyat oldum 3.5 hafta oldu. bende hem iç hem dış hemoroid ve 2 çatlak vardı. 3 yıldır çekiyordum, mayısta da ameliyat kararı alıp korkmuş ve vazgeçmiştim ama bu sefer artık dayanamayacak gibi olunca ameliyata karar verdim. Ameliya çok başarılı geçti ve inanın hiiç korkacak bir şey yok arkadaşlar. belki 4. derece olanların ağrısı daha çok oluyordur ama benimki 2ç dereceydi sadece ameliyat oldğum gün 2 saat uyanınca yanma yaşadım, sonra zaten iğne yaptılar onu da hissetmedim. o gece ilk idrara çıktım çok acicak sandım hiç bir acı hissetmedim ertesi sabah taburcu oldum. ilaçlarında da etkisiyle hiç ameliyat olmamış gibiydim, biraz istirahat ettim ve ameliyattan sonraki 3. gün ilk tuvaletime çıktım o kadar korktum ki anlatamam size ama inanın hiiç bir şey hissetmedim ve sevinçten ağladım herkesi aradım telefonla:) bu işlerde hastane ve doktor çok önemli arkadaşlar, ben tavsiye üzerine mecidiyeköyde bir özel hastaneye gittim çok memnun kaldım yalnız bu günlerde yine dışkılamada kanama yaşıyorum.. bağırsak tembellipi var bende herhalde ancak 2-3 günde bir gidebiliyorum tuvalete..kabızlık devam ediyorum yani dikkat etmezsem tekrarlayabilir de.. arkadaşlar size tavsiyem mutlaka ameliyat olun çünkü bunun başka kurtuluşu yok isterseniz sizle hastane adını da paylaşabilirim, ameliyatta korkulacak hiç bir şey yok inanın ben bunda yıldır aptalmışım ameliyat olmamışım dersiniz.. Allah yardımcınız olsun

 16. necati says :

  abii bana yardımcı olun annem amelıyat olcak basur hastalıgı var hangı doktor ııdır işni ii yapar lutfen yardımcı olun

 17. sedanur says :

  bende çok çektim ama hematab diye bir ilaç aldım eczaneden bitkisel çok iyi geldi denemenizi öneririm

 18. khatun says :

  beyim oldu 1gun hastahanede yatti cok acili bir ameliyat tam olarak nezaman iyilesilecek bileniniz varmi

 19. ugurtan29 says :

  arkadaslar bende 2 ila 3 derecede 3 adet ıc hemoroıd ve catlak vardı kanamam cok oluyordu ve sonunda kansızlık olustu bende su an da amaelıyat oldum bu 3. gun buyuk tuvaletıme daha cıkamadım korkudan galıba gıdıyorum oturunca bıraz ıkınınca cok agrım oluyo napcam nasıl yapcam bılmıyorum.3 gundur sadece 3 dılım kepekekmek yedeım gerısı hep corba kıvırcık meyva suyu komposta yanı sulu gıdalarla beslenıyorum acaba o yuzdenmı buyuk tuvaletım daha gelmedı yoksa bende kabızlıkmı olustu ne yapmam gerekır brılerı yardımcı olsun lutfen.ameliyat dan sonra cok agrım oldu halen agrılarım devam edıyor cok pis bi hastalık Allah herkese yardım etsin

 20. ülperi says :

  bu hastalık pisikolejimi bozdu

 21. jasmin says :

  9 gün önce ameliyat oldum genel anestezi ile 1 gece yattım hastanede ilk 5 gün ağrı kesici iğne oldum ve bağırsak düzenleyici hap kullandım şu an gayet iyiyim.ben memnunum inşllh tekrarlamaz pişman değilim :)18 yıldır çekiyodum

 22. BaSuRkoLik says :

  Offf Offf şuan çok pis bi acı çekiyorum basur denen illet bırakmadı beni saate bakın gecenin 2 si ve hala acı çekiyorum uyku uyutmuyor 3 gündür tuvaletin yolunu unuttum ameliyat videoları izledim izlemez olaydım korkuttu beni ama bu acı da delirtti beni kafama sıkıp ölesim geliyo sabahın olması için saat sayıyorum hastaneye gidip ameliyat olmak için ne gerekiyosa yapıcam

 23. banu says :

  Ah keşke ameliyat olmadan önce okusaymışım bunları.Bende ameliyat olalı 13 gün oldu ve aynı şekilde iğnelerle dayanmaya çalışıyorum.Kesinlikle ameliyat olmayı kimseye önermiyorum dayanılacak gibi değil.

 24. pega says :

  bende 20 senedir var bu illet. Çocukluğum ilaçlarla geçti. Ameliyattan korktum hep. 10 gündür bitkisel bir macun ve yağ kullanıyorum olumlu sonuç alırsam mutlaka yazarım çeken bilir çünkü… Ameliyat olan arkadaşlar İzmirde özelde yaptıran varsa ekonomik boyutunu paylaşırlarsa sevinirim

 25. hakan says :

  selamun aleykum arkadaslar bende basur sorunu vardı cok sukur cozdum allahın ıznıyle :) yapmanız gereken cok basıt kızartma ekmek domates hele bu karpuzun cekırdegını kesınlıkle yutmayın cıkarken yırtıyo kendımde gordum , cozum olarak arttı mındıvan form tozu var aktarlarda mevcut 15 tl gunluk bır cay kasıgı yetıyo allah hepınıze sıfa versın

 26. Gökhan says :

  Lanet olsun böyle hastalığa bende de yaklaşık 2 aydır var utana sıkıla doktora gösterdim haftaya ameliyat olacağım şimdiden kara kara düşünüyorum inşallah çabuk iyileşir. Arkadaşlar allah sizlere de şifa versin ameliyat sonuçlarını yazarım sonra

 27. hakan says :

  eda denizorman merhaba hastanenin ismini ve doktorum ismini veririmisin h_senyurt2007@hotmail.com

 28. ali can says :

  ALLAHIM tüm hastalara şifa versin bende bagsur var 47yasındayım dısta 2 meme var içini bilmiyorum 10 gündür benim cektigimi bir ALLAHIM bilir birde ben yarın 05 09 2011 ameliyat olmaya karar verdim ankarada olacam eşimde oldu şimdi cok rahatt acil şifalar sonuclaqrını yazarım

 29. 1A says :

  yarkadaşlar ben 18 yaşındayım ve bu illeti 15 yaşından beri çekiyorum dış basur benimki ve 2 tane büyük meme ler var ameliyatolmak doğrumu bilmşyorum babamda da var dıo oldu ve 1 hafta da ayağa kadlı şimdi sıranın bende oldugunu soyluyor bende korkuyorum lütfen bi fikir verin:(((

 30. alper says :

  arkadaslar benım hemoroidim dısarıda 3 page ve bır hafta sonra amelıyat olacam dıs hemoroidin amelıyat sonrası agrısı cok oluyormu

 31. ahmt says :

  abi berbat bişey buu yorumları okudum apıştım kaldım… yarın doktora gidecem sanırım ameliyat ama 10 dk kada ayakta olup bitiyomuş lazer tedavi yöntemiyle umarım ii gelir :(

 32. emre says :

  selamun alekum arkadaslar herkese acıl falar yasım 26 ve 11 yıldır bu hastalıgı cekıyorummm hem ic hem dıs basur var enıstem oldu ve cok rahatım dıyorr .bana bılgı verısnız sevınıırım ne yapayım amelıyat cözümmüüü…

 33. emre says :

  kütahya s.s.k hastanesınde olduu enıstemm ve cok rahatımm dıyo ondada 25 yıldır varmıss ne yapayım lütfen bıdııı ..

 34. Seval MUTLU says :

  arkadaşlar bende yıllardır çok çektim,ameliyat da oldum ama yine 6 ay sonra tekrarladı..bir akrabamın tavsiyesiyle HEMEROL bitkisel kapsül diye bir bitkisel ilaç aldım eczaneden ve kullanmaya başlayalı sanki yeniden doğdumm..inanılmaz bir ürün..gerçekten çok iyi geldi..herkese tavsiye ederim

 35. taner says :

  kardeşim sen mevlüt doktoramı ameliyet oldun ameliyattan sonra nasıl geçti çabuk ileşebildi nm i

 36. tolga says :

  arkadaşlar 3. derece ilerlemiş bir hemoroidli olarak size tavsiyem büyük tuvaletinizi yatmaya yakın yapın ve istirahatinizi edin sabah kalktığında bişey kalmıyo bununla yaşamaya alıştım artık

 37. tolga says :

  birde amerikadan ithal bir köpek balığı karaciğerinden yapılan bir merhem var onu bir kere kullandım anında yok etti ama destekleyici tedavi tabiki ilacın ismini sorarsanız mail atın echxmasta@hotmail.com

 38. Murat says :

  Sanırım 2 senedir habersiz habersiz çekiyorum.. Eczaneye gittim 2 jel 1 fitil ve 2 hap verdi ilaçlarımı kullanıyorum ancak ilaçla olucak gibi değil. An itibarı ile ameliyat olmaya karar verdim. Sigortalı çalışanım ameliyat ücretleri bana ne kadar yansır ve kaç gün rapor veriyorlar.. Son zamanlarda ameliyat olan varsa bilgilendirirse sevinirim.

 39. kkkk says :

  kurtarın beni bu ağrıdannnnn

 40. tekin says :

  allah yardımcınız olsun 15 yıldır bende 1.2.3.evrelerini gördüm ayaktayım diye doktora gitmedim ilaç hap derken kendimi tadavi etmeye çalıştım utandım keşke daha önce ameliyat olsaydım boşuna çekmişim bu çileleri 10.gün önce ameliyat oldum benimde agrılarım çok oluyor agrı kesiciyle atlatıyorum en iyiside orta sıcaklıkta suya oturmak iyi geliyor 5.10 dakika oturun kurulanın ben hastanede yatarken yanımda bir hasta var idi oda benim rahatsızlıgımdan gelmişti sordum kaç yıldır çekiyorsun bu hastalıgı 1 aydır dedi benden önce ameliyata girdi 45 dakika sonra geldi nasıl geçti ameliyat diye sordum hiç birşey anlamadım iyiydi dedi beni ameliyata aldılar içeride doktor neden bukadar bekledin oglum dedi daha önce ameliyat olsaydın dedi neyse ameliyat oldum o arkadaşla aynı odada kalıyorduk adam mışıl mışıl uyudu ben sabaha kadar uyuyamadım keşke çok önce ameliyat olsaydım kardeşlerim utanmaya gerek yok en sonunda daha kötü olmadan doktora gidin acil şifalar diliyorum

 41. tekin says :

  hiç gecikmeden doktora git diş gibi bir hastalık çektirmessen kurtulamassın allah saglık versin kardeşim

 42. husrev says :

  arkadaslar hepınıze gecmıs olsun bende ıkı gundur ayrı doktorlara gıdıyorum ılac verıyorlar kırem fıtıl antıbyıotık falan salı amelıyat olmaya karar verdım cekılmıyor ılaclarda fayda etmıyor

 43. mrtkc says :

  ben yeni ameliyat oldum sadece dıskı yaparken canım acıyoo tavsiye ederim darıca farabi hastanesinde necati tan iyi bi doktor
  ama önce arastırın arastırmadan gitmeyin 4 gündür rahatım sadece sızlıyor az ama acık ameliyat oldum dikissiz dıs basurum vardı
  yaklasık 1 ay istirahatı var fakat yetersiz gelirse tekrar istirahat alırsın
  ameliyat olacak arkadaslar ben oldum ama ameliyat videosu izlemedim olana kadar sakın sizde izlemeyin vazgecersiniz yoksa

 44. yunus says :

  kısaca sıze sunu dııyıım ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN yazılanları okuyorumda sızı cok ıyı anlıorum .. 5 gun once amelıyat olduuum vee 5 gundur cocukca aglıyasım var sabah aksam allahım benı bu baasur hastalıgıyla sınama artık yarabbım :(

Bir Cevap Yazın