38 / 12 Şubat 2009,Perşembe / Yorum : 0

İsmail özkan ‘Hayal gözlüm’, İsmail özkan albüm, Sen benimsin hayal gözlüm,

ismail özkan biyografi
20 Kasım 1977 tarihinde Balıkesir’de doğmuştur.Aslantaş ailesinin 2. Çocuğu olan İsmail Özkan Aslantaş, henüz ilkokuldayken Barış Manço tarafından düzenlenen okullararası çocuk şöleninde yüzlerce çocuk arasından seçilerek ilk kez sahneye çıkarak şarkı söylemeye başlamış ve o gün şarkıcı olmayı aklına koymuştur.
Ortaokul yıllarında ise müzik çalışmalarını Balıkesir Halk Eğitim Türk Sanat Müziği korosunda sürdürmüştür.
Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’ni başarıyla bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı’ında kısa bir süre eğitim görüp, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nden mezun olmuştur.
Bu sıralarda İzmir Ege Tv ve Yeni Tv’de kendisinin hazırlayıp sunduğu ‘ İsmail Özkan Sizlerle ‘, ‘ Dalgalamaca ‘, ‘ Gecenin Sıcağında ‘ ve ‘ Faslı Şahane ‘ adlı talk show ve müzik programlarıyla Egelilerin gönlünde farklı bir yer kazanmıştır.Ege bölgesinde pek çok konser ve sahne çalışmalarına imza atan sanatçı ‘ Gitme ‘ ilk albümünü Prestij Müzik ile yapmıştır.
Katıldığı TV programlarında eşsiz yorumuyla seslendirdiği ‘ İmkansız Aşk ‘ ve ‘ Fikrimin İnce Gülü ‘ gibi sevilen şarkılarla ünlenen sanatçı, uzun yıllardır Türkiye’nin birçok bölgesinde düzenlediği festival, konser ve organizasyonlarla organizatör kimliği ile de ön plana çıkmıştır.

Gümüş Tesbih

Söz & Müzik: İsmail Özkan Şiir: Serdem Çoşkun
Kukla
Söz: Kerem Bil Müzik: İsmail Özkan
Hayal Gözlüm
Söz & Müzik: Ercan İçen
Artık Yokum
Söz & Müzik: Suat Sakarya
Fikrimin İnce Gülü
Söz & Müzik: Muallim İsmail Hakkın Bey

sevilmeyi sevmeyi
en güzel duyguları
rengarenk şu hayatımı
hepsini ben senden öğrendim

ağlayan şu gözlerimin
şu en acı hislerimin
pınarını silmeyi
hepsini ben senden öğrendim!

sen benimsin hayal gözlüm
şu yarınlar ikimizin
sensiz olmak asla olmaz
ben senden hiç ayrılamamki.

Kaynak : netkeyfim.comBir Cevap Yazın