72 / 15 Ocak 2010,Cuma / Yorum : 0

Tali Kitapları, Çocuklar KitapTali’yi çok sevecek, Tali Kitap Eğitim Seti,

Tali Kitapları, Çocuklar KitapTali’yi çok sevecek, Tali Kitap Eğitim Seti,

Netkeyfim.com

Çocuklar Tali’yi çok sevecek – Video
Her anne baba, çocuklarının saygılı, düzenli, yardımsever olmasını ister. Nesil Çocuk Yayınları yepyeni bir eğitim seti hazırladı. “Öykülerle Davranış Eğitimi” seti çocukların beğenisini kazanacak, ailelere yol gösterecek.

Her ebeveynin kendi kültürüyle paralel olarak bazı eğitim metotları olsa da pek çok anne-baba bu konuda “Çocuğuma güzel alışkanlıkları kolayca nasıl öğretebilirim?” diye içten içe cevap arar. Bu soruya cevap arayan ailelere uzmanınca hazırlanan eğitim seti yardımcı olacak.

Çocukların olumlu davranışları kolayca kavrayabilmeleri, aynı zamanda keyifli dakikalar geçirmelerini amaçlayan Nesil Çocuk Yayınları yepyeni bir eğitim seti hazırladı. Danışman Psikolog Berrin Göncü Işıkoğlu’nun hazırladığı “Öykülerle Davranış Eğitimi” seti çocukların beğenisini kazanacak, ailelere yol gösterecek nitelikte.

Öykülerle Davranış Eğitimi seti 10 öykü kitabı, bir etkinlik kitabı ve bir de CD’den oluşuyor. Kitaplarda ana karakter olarak sevimli tavşan Tali çocuklara eşlik ediyor. Tali de her çocuk gibi çok iyi yürekli ama zaman zaman hatalar yapabilen bir karakter.

“Tali Yemeğini Yiyor” kitabında, yemeğini vaktinde yemeyen Tali’nin en güzel günü olan doğum gününde başına gelen aksilikler anlatılıyor.

“Tali Erken Yatıyor” kitabında uyumayarak televizyona dalan Tali’nin özlemle beklediği Karlıdağ macerasını nasıl kaçırdığı ve sonrasında yaşadıklarına yer verilmiş. “Tali Ellerini Yıkıyor” kitabında ellerini yıkamadan yemeğini yiyen Tali’nin karşılaştığı zorluklara dikkat çekiliyor.

Tali Odasını Topluyor, Tali Söz Dinliyor, Tali Yardım Ediyor, Tali Doğruyu Söylüyor, Tali Eşyalarını Paylaşıyor, Tali Bulduğu Eşyayı Sahibine Veriyor, Tali Büyüklerinin Elinden Tutuyor kitaplarındaki maceraları da çocukları farklı maceralara sürüklemeye aday.

Psikolog Berrin Göncü Işıkoğlu yaptığı açıklamada, çocukların Tali’yle özdeşim kurarak olumlu davranışlar kazanması için öykülerin defalarca okunmasını öneriyor. Çocukların tekrarlar yaparak öğrenbildiğini söyleyen Işıkoğlu, “Bu öyküler tekrar tekrar okundukça Tali’nin kazandırmaya çalıştığı davranışların, çocuğumuzun bilinçaltına yerleşecek.” diyor.

Kaynak : netkeyfim.comBir Cevap Yazın