50 / 07 Aralık 2010,Salı / Yorum : 1

Muhsin Yazıcıoğlu Yaşıyor mu?, X Şahıs Açıklamaları, “Yazıcıoğlu yaşıyor” mesajını veren kişi

Muhsin Yazıcıoğlu Yaşıyor mu?, X Şahıs Açıklamaları, “Yazıcıoğlu yaşıyor” mesajını veren kişi

“X şahıs” bilmecesi
Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazasında “X Şahıs” olarak kodlanan ve “Yazıcıoğlu yaşıyor” mesajını veren kişi bulunamadı.
Güncelleme:07 Aralık 2010 06:07
ANKARA- BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazasında “X Şahıs” olarak kodlanan ve “Yazıcıoğlu yaşıyor” mesajını veren kişi sır oldu. Haber elemanı olduğu belirtilen kişi bulunamadı. Doğru çıkmayan bu bilgi nedeniyle Yazıcıoğlu ve beraberindekileri arama çalışmaları aksamıştı.

Kazayı araştıran Meclis Komisyonu raporunu tamamladı. Komisyon, “Yazıcıoğlu bulundu, ayağı kırık, ambulansla hastaneye götürülüyor” diyen eski Kayseri Valisi Mevlüt Bilici’nin açıklamalarının kaynağına ulaşılamadı. Komisyon çalışmaları sırasında, Kayseri Valisi Mevlüt Bilici ile eski Emniyet Müdürü Orhan Özdemir’i dinledi. Vali Bilici, bu bilgiyi Özdemir’den aldığını söyledi. Özdemir ise bilginin kaynağının, Kahramanmaraş Emniyet İstihbarat Şubesinde görevli Emniyet Amiri Dursun Özmen olduğunu aktardı.

ESRARENGİZ TELEFON
Komisyona gelen Özmen ise kaynağının bir “haber elemanı” olduğunu açıkladı ancak X olarak kodlanan bu kişinin ismini vermedi. Meclis Komisyonu’nun CHP’li üyesi Tacidar Seyhan, hatalı istihbarat veren Emniyet Amiri Özmen’in olay günü yaptığı telefon görüşme dökümlerinin istenmesini talep etti. Böylelikle Özmen’e bu bilgiyi ulaştıran “X Şahıs” olarak kodlanan kişiye ulaşılması amaçlandı. Ancak, bu talep gerçekleşmedi.

Yazıcıoğlu ailesi de Meclis komisyonun verdiği raporda bu konuya değinmişti. Ailenin avukatı Kemal Yavuz’un hazırladığı raporda, Vali Mevlüt Bilici’nin kurtarma çalışmalarını sabote ettiği savunulmuş ve Valiye giden bilgi notunun kaynağı olan “X şahsın” bulunması istenmişti.

Kaynak : netkeyfim.com“Muhsin Yazıcıoğlu Yaşıyor mu?, X Şahıs Açıklamaları, “Yazıcıoğlu yaşıyor” mesajını veren kişi” için 1 Yorum

  1. hüsamettin şener says :

    Erken uyarılarıma uyulsa idi şimdi yaşıyor olacaktı.
    http://www.depremerkenuyari.com

Bir Cevap Yazın