77 / 16 Ocak 2009,Cuma / Yorum : 9

Filistinde son durum

Filistinde son durum

Filistinde son durum

Filistin Enformasyon Merkezi

Siyonist işgal ordusu bütün kırmızıçizgileri aşarak hastane ve BM binalarını da vuruyor

İşgal ordusu bugün, yüzlerce hasta, sağlık personeli ve barbar saldırılardan kaçan yüzlerce sivilin sığınağı durumundaki Filistin Kızılayı’na bağlı Hastaneyi vurdu.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin bildirdiğine göre, Filistin Kızılayı’na bağlı ve aynı zamanda kurumun merkezi durumunda olan hastane bugün (15 Ocak Perşembe) işgal ordusunun saldırılarına maruz kaldı. Binada hasta ve sağlık çalışanları yanında bombardımanlardan kaçıp buralara sığınan sivil halk da bulunuyordu. Saldırı düzenlendiği sırada hastanede yaklaşık bin kişinin olduğu tahmin ediliyor.

Hastane yetkilileri, hastanenin eczanesiyle idari merkezinin de bulunduğu üst katların saldırı sonucu tamamıyla yıkıldığını belirttiler.

Bu binanın hedef alınmasının anlaşılır gibi olmadığını belirten yetkililer, işgal ordusunun yaptığı bu saldırıların aslında Filistin’e ait her şeyi ve özellikle de hastaların yardımına koşan ekipleri hedef aldığını net bir şekilde ortaya koyduğunu ifade ettiler.

Diğer taraftan işgal ordusu bugün BM’ye bağlı UNRWA (Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardı ve Çalışma Örgütü)’nın ana merkezini de bombaladı.

UNRWA’nın basın danışmanı Adnan Ebu Hasane yaptığı açıklamada, UNRWA’nın Ortadoğu’daki en büyük merkezi durumundaki Gazze’deki binanın İsrail ordusu tarafından saldırıya uğradığını, saldırıdan sonra binada büyük bir yangın çıktığını ve çalışanlarından da üç kişinin yaralandığını ifade etti.

İlk yardım ve itfaiye ekiplerinin saldırılar nedeniyle binaya yaklaşamadıklarına dikkat çeken Ebu Hasane, çıkan yangının merkezin depolarındaki yakıta ulaşması halinde bölgede büyük bir felaketin yaşanacağını söyledi.

Kaynak : netkeyfim.com“Filistinde son durum” için 9 Yorum

 1. mehmet says :

  ben bir müslüman olarak filistin için hergün gözyaşı döküyorum şerefsiz israil hiç bir ülkede barınamayan kafirler ban inanıyorum allah utala bunarın yanıa kalmıyaçak keşke diyorum türkiyeyle şavaşsa ozman allah yolunda ölmek nasip olur

 2. sinan says :

  sadece bişey söylüyom onlar 70 milyom nüfusta olsaydı dünyanın hali ne olurduuu…(serefsiz israilliler)
  kıyamet alamatlerinin hepsi oluyo herkez hak ettiği yere gidecek bu dünya olmasada cehennem de olacak allah tüm müslüman alemi insanlarının yar ve yardımcısı olsun…..

 3. mazhar says :

  o cocuk ve kadınların ahı yerde kalmayacak
  aslında yazacak çok şey var ama kelimeler boğazımda düğümleniyor .CENABI ALLAHIM ONLARI KAHHAR SIFATIYLA KAHRETSİN CENABI ALLAH YAR VE YARDIMCILARI OLSUN
  TÜM MÜSLÜMAN DİN GARDAŞLARIMIN….

 4. şehadet says :

  İsrail kazdığı kuyuya düştü. belasını Allah’tan bulsun.israilin yakasını bu dünyada da diğer dünyada da bırakmayacağız inşaallah.

 5. ümit says :

  ben bir islam düşkünü olarak filistine yapılan saldırıları insanlık dışı olarak görüyorum

 6. ümit says :

  filistine yardım eli uzatan tüm hayırsever vatandaşlarımıza teşekkürlerimi iletirim

 7. hızır says :

  sizlere şu uyarıdabulunmak istiyorum sevgili kardeşlerim: aslında onların eline silahıda biz veriyoruz internetten bi araştırsakda şu israil(allah(cc)nin kuan-ı keride bile lanetlediği ırkı)ın mallarını satın almasak diyorum lütfen bu uyarıyı her okuyan dikkate alsa çok şeyler başaracağız allah(cc) ın izni ile çok teşekkür ediyorum…

 8. abdülhamit says :

  kardeşlerim israil türkiyedeki hemen hemen bütün markaları televizyon kanallarını çok yüksek bir ücret karşılığı alarak veya kanal sahiplerini kiralayarak milletimizi düşünmekten alı koyacak programlar yayınlıyorlar tam milletimiz birlik beraberlik içine girdiği anda ya partilerle ya farklı sanatçılırın yandaşları ya takım farklılığı olan taraftarlarla milletimiz arasına tefreika ve fitne sokuyorlar yada ortaya yeni bir dizi ya yeni bir moda vs. atarak milleti ve gençliği bu sayede peşlerinden sürükleyerek düşünmelerini ve osmanlıneden yıkıldı?,bizde osmanlı evlatları diilmiyiz? böyle davranmak bizlere yakışıyormu?gibi soruların aklımıza gelmesini engelliyorlar atalarımızı bizlere geri kafalı insanlar olarak anlatıyorlar okullara, camilere ,devlet kademelerine adamlarını yerleştriyorlar bunları onların yanına bırakmamalıyız kardeşlerim şu anlattıklarınm filistinde oluyor sanmayın türkiyede oluyor israil osmalıyı dıştan yıkamayınca da bu taktiği kullanmışdı yine aynısını yapıyor 70 milyon insan ile çarpışmayı göze alamıyor tabi türkiyeyi devirmek okadar kolay değil israil çocuklarını mükemmel yetiştriyor biz niye yetiştremiyelim türkiyeye kültür getirdiklerini idda ediyorlar(avrupa)ama araştrın bakalım avrupaya tuvaleti getiren temizliği getiren kim avrupalılar önceden pisliklerini yaptıktan sonra sokağa atıyorlarmış ortalık çok kötü kokmaya başlayıncada ortaya parfümü çıkartmışlar artık halkımız silkinmeye ve şahlanmaya hazır çünkü ;halk gözünü açdı. israil sanma ki kimse hiç birşeyin farkında değil sizinde dediğiniz gibi “türkler çok acayip insanlardırlar sanki hiç bir şeyin farkında değilmiş gibi yaparlar sonra lodos gibi eserler ve yıldırım gibi bir çarparlar taşa taş üstünde kalamaz” açıkcası bizim elimizden şu kitabı(kuran-ı kerim)aldıkları zaman istedikleri herşeyi yaptırırlar çünkü kuranda cihat anlayışı , türkün yaradılışında ise cihan hakimiyeti anlayışı vardır. tenezzül edip okuduğunuz için teşekkür ederim…

 9. mehmet says :

  bende teşekür ederim güzel bir anlatış düşün cen cok güzel bizde isteriz osmanlının geri gelmesini ama işte osmanlı gelirse başına bük ve geniş düşünen biri gelmelidir herşey icin teşekür ederim düşüncene saygı duyarım

Bir Cevap Yazın