827 / 02 Mart 2009,Pazartesi / Yorum : 10

Abdullah Öcalan, Abdullah öcalanın yakalandığı andaki ilk söyledikleri, PKK Yöneticisinin uçakta sorgulaması, yaptığı açıklama

Abdullah Öcalan, Abdullah öcalanın yakalandığı andaki ilk söyledikleri, PKK Yöneticisinin uçakta sorgulaması, yaptığı açıklama

Abdullah Öcalan, Abdullah öcalanın yakalandığı andaki ilk söyledikleri, PKK Yöneticisinin uçakta sorgulaması, yaptığı açıklama

İşte yakalanan Öcalan’ın ilk diyalogları
Abdullah Öcalan’ın Türkiye’ye getirilmesinden sonra basına yapılan resmi açıklamada, PKK yöneticisinin uçakta sorgulanması sırasında şu diyaloğun gerçekleştirildiği bildirilecekti:

Devlet görevlisi: Abdullah Öcalan, memlekete hoş geldin. Nasılsın?

Abdullah Öcalan: (Şaşkın ve morali bozuk bir halde) Sağol, iyiyim.

Miden mi yanıyor?

İyi.
Yani sağlıktan bir problemin yok?

(Kafasıyla “Hayır” işareti yapıyor.)

Ne var? Midende mi var? Ağrı, ekşime falan mı var? Yanma mı var?

(Kafasını sağa sola sallayarak yüzünü ekşitiyor.)

Tamam, gereken tedaviyi biz yaptırırız. Şimdi sana bazı şeyler sormak istiyorum.

(Öcalan sürekli gözlerini kapatıyor.)

Gözlerini kapatmana gerek yok. İstersen suyla silelim mi? Bant izleri rahatsız ediyorsa suyla silelim gözlerini, rahat etsin.

(Öcalan, kafasını sallayarak “Hayır” diyor.)

Sen şimdi bizim misafirimizsin. Rahat ol. Yani kendini öyle sıkıntıya sokma. İstediğin birşey varsa…

Ben ülkemi severim. Annem de Türk’tü.

Biraz daha yüksek sesle konuşabilir misin?

Bir hizmet imkánım olursa yaparım. Onun dışında bana bir şey söylemeyin. Hizmet gerekirse yaparım.

Sorulara cevap verirsen, hizmet yapmış olursun. Yüzünü gözünü silelim eğer rahatsız oluyorsan.

Türkiye’ye dönünce hizmet edeceğim. Fırsat verirseniz, hizmet ederim. Bunları, halkın içinde konuşuyorum. Başka bir şey de konuşmam. Bir hizmet imkánım varsa, ben inanıyorum vardır, daha üst düzeydekilere de bildirirsek, ben hizmeti seve seve ederim. Ben hizmet edeceğim. Çok iyi edeceğim.

Şimdi bak kaydediyoruz, senin şeylerini.

Yayınlayın. İşkence etmediniz, benim içimden geliyor. Ama ben gerçekten söylüyorum. Türkiye’yi seviyorum. Ve Türk halkını da seviyorum. Onlar için iyi hizmet edeceğime inanıyorum. Fırsat verilirse yaparım.

Kaynak : netkeyfim.com“Abdullah Öcalan, Abdullah öcalanın yakalandığı andaki ilk söyledikleri, PKK Yöneticisinin uçakta sorgulaması, yaptığı açıklama” için 10 Yorum

 1. hayrettin kaya says :

  bende bir kürdüm ama türkümde azeriyimde aleviyimde ben herşeyim ben…insanım yetmez mi….!bu durumlar ufak yaşta olmama rağmen beni etkiliyor demem..ben sadece insanların barış huzur içinde yaşamalarını istiyorum..neymiş kürtmüş neymiş aleviymiş zazaymışş ne gerek var tek kelimeyle insan diyemiyormusunuz…tek kelimeyle kardeş diyemiyormusunuz…..!üzülüyorum dağdakilerde bağladakilerde tüm türk insanlarına üzülüyorum…..!çaresizim..!

 2. kadir says :

  Bu çapsızın arkasından gidenlere şaşarım.Birde bu konuşmaları hergün tv’lerden niye verip çapsızlığının propagandasını yapmazlar.adam!20 yıl binlerce insanın kanına girmiş bir davasının olduğunu iddia etmiş yakalanıp ayıldığında ilk kurduğu cümlelere bak.Bu adamın!arkasından gidenler Allah akıl fikir versin.

 3. Erdal Güneş says :

  bence asın şrefsizi

 4. BARAN says :

  HAA BAK HİZMET DİYOSUN SEN YAKALAMADAN ÖNCE NE DİYODUN PEKİ…!ARTIK TÜRKİYE BİLE SENİ YOLA GETİRDİYSE NE TÜRKİYEYMİŞ BEEA HELAL OLSUN…!

 5. ali says :

  en iyisi asın ölen o zavallı bebekler şehitler mezarlarında rahat uyusunlar

 6. sabri says :

  asmak sorunu cözmez kardeşim bu katili serbest ken havlıyordu yakalanınca türk dostu oldu bundan ötesi varmı allah için anlayana :))

 7. sabri says :

  apoyu takan makan yok artık buda zaten bi köstebek ti arkasında başkaları var bi kaç tanesi mecliste zaten onlarda biraz onur namus olsa benim vergimden kesinlen maaşı almazlar varmı ötesi :))

 8. yusuf says :

  asın gitsin asmaya cesaretiniz yoksa beni çağırın ben asayım hataylı
  ,

 9. selçuk says :

  asın gitsin şu herifi çokkkkkk yaçadıı ………………………..

 10. merve can says :

  sen recep tayip erdoğana kurban ol

Bir Cevap Yazın