Tuba Büyüküstün (Hasret) kimdir, Atv Gönülçelen dizi oyuncusu, Tuba Büyüküstün Fotoğrafları, Hasret resimleri ve röportajları

Tuba Büyüküstün (Hasret) kimdir, Atv Gönülçelen dizi oyuncusu, Tuba Büyüküstün Fotoğrafları, Hasret resimleri ve röportajları

Tuba Büyüküstün

Netkeyfim.com

Tuba Büyüküstün Kimdir ?

Tuba Büyüküstün (d. 5 Temmuz, 1982), Türk dizi ve sinema oyuncusudur.

Ailesi Erzurum kökenli olup,[kaynak belirtilmeli] kendisi İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Özel Doğuş Okulları’ndan ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu. Üniversitede okurken reklam filmlerinde rol aldı. Yönetmen Tomris Giritlioğlu ile tanıştıktan sonra oyunculuğa başladı.

Sultan Makamı adlı dizinin son dört bölümünde rol aldı. 2004 yılında Çağan Irmak’ın yönettiği Çemberimde Gül Oya adlı dizideki Zarife rolüyle büyük çıkış yakaladı. Aynı yıl Cemal Şan’ın yönettiği Gülizar adlı televizyon filminde Şevket Çoruh ve Yetkin Dikinciler’le başrolü paylaştı.

Ayrıca yine Çağan Irmak’ın filmi Babam ve Oğlum’da oynadı. Aydın Bulut’un yönettiği Ihlamurlar Altında adlı dizide Bülent İnal ve Sinan Tuzcu ile başrolü paylaştı.

Pantene, Maximum Card, Kremini ve Molped reklamlarında rol aldı.

Daha sonra ise Hatay’da çekilen Asi adlı televizyon dizisinde Murat Yıldırım ile beraber başrol oynadı.Atv’de başlayacak olan Gönülçelen adlı dizide Cansel Elçin ve Umut Kurtala başrol oynayacaktır.Müslüman bir kız ile Hristiyan bir gencin aşkını konu alan Yüreğine Sor filmindede rol almıştır.

Filmografisi

* Gönülçelen (2010) – Hasret
* Yüreğine Sor (2010) – Esma
* Asi (2007-2009) – Asiye Doğan
* Sınav (2006) – Zeynep Erez
* Aşk Yolu (2005) – Deniz
* Babam ve Oğlum (2005) – Aysun
* Ihlamurlar Altında (2005) – Filiz Tekiner
* Gülizar (2004) – Gülizar
* Çemberimde Gül Oya (2004) – Zarife
* Sultan Makamı (2003) – Nesrin

Kaynak: Wikipedia

Tuba Büyüküstün Tv Programı Gönülçelen dizisini anlatıyor

Gönülçelen Dizisi Tanıtım Fragmanı

Tuba Büyüküstün ie Söyleşi

Dizide çiçek satarak ailesinin geçimini sağlayan ve tesadüf sonucu şarkıcı olan Hasret’i canlandıran Büyüküstün, “Tomris Giritlioğlu, ‘My Fair Lady’ müzikalinden yola çıkarak oluşturduğu ‘Gönülçelen’ projesini getirdiğinde çok heyecanlandım. Zaten oldum olası Audrey Hepburn’ün o filmine bayılırdım. Yani bu çingene kızı ‘Bu kadar tatil yeter’ dedirtti” dedi.

Çok uzun zamandır dizilerde oynuyorsunuz. Bir ara, “Dizilere daha ne kadar devam edeceğimi sorguluyorum” dediniz. Neden böyle bir sorgulama içine girdiğinizi açabilir miyiz?
– Dizide oynarken, hayatınızı dizi merkezli programlamak zorundasınız. Açıkçası o açıklamaya yorgun bir anda yapılan bir yorum olarak bakmak gerekir. Çünkü ben oyunculuğu dizi, sinema filmi ve reklam filmi olarak kategorize eden bir oyuncu değilim. Bugüne kadar yer aldığım tüm projeler heyecanlanarak dahil olduğum, seyirci tarafından benimseneceğini düşündüğüm projelerdi. Sadece sinema, uzun yıllar sonra da internet üstünde veya şu anki teknoloji ile DVD olarak yaşayan bir sanat dalı. Filmde oynamak tabii ki beni çok heyecanlandırıyor ama dediğim gibi bugüne kadar dizilerde oynadığım tüm karakterleri de severek, benimseyerek, elimden gelenin en fazlasını yapmaya çalışarak oynadım. Bundan sonra da bu böyle devam edecek. Oyunculukta samimiyet ve sahiciliğin peşindeyim. Çünkü her proje dünyamı zenginleştirdiği gibi oyunculuğa dair yeni adımlar atmama yardımcı oluyor.

“Asi” dizisinin çekimleri bittikten sonra dizi yapmamaya karar verdiniz, 6-7 aydır da ekranlardan uzaksınız. Bu zaman içerisinde neler yaptınız?
– “Asi”nin çekimleri için Antakya’da yaşamak gerçekten çok keyifliydi. Ancak iki yıl evimden uzak kalmak ve dönüşte eve adaptasyon süreci kolay olmadı. Açıkçası bu yaz yurtdışında olmak gibi bir planım vardı ama Yusuf Kurçenli’nin senaryosu tüm planlarımı değiştirdi. “Yüreğine Sor” filmi, içinde olmaktan çok keyif aldığım bir proje. Aynı zamanda Karadeniz kültürünü de öğrenme şansı yakaladığım bir film oldu. Çekimler boyunca Rize’de; Ayder Yaylası’nda yaşadım, film için şive ve horon dersleri aldım. Film sonrası, dizi için de hazırlık yapmaya ve karakterin gerektirdiği özellikler için dersler almaya başladım.

ÇİNGENE KIZI ‘BU KADAR TATİL YETER’ DEDİRTTİ

Peki, şimdi yeni bir dizide, “Gönülçelen”de oynayacaksınız. Birkaç yıl dizi yapmama özgürlüğünüz vardı. Neden “Gönülçelen”i kabul ettiniz?
– Yıllardır birlikte çalıştığım Tomris Giritlioğlu, “My Fair Lady” müzikalinden yola çıkarak oluşturduğu “Gönülçelen” projesini getirdiğinde çok heyecanlandım. Zaten oldum olası Audrey Hepburn’ün “My Fair Lady” filmine bayılırdım. Filmdeki sokak çiçekçisini başka bir etnik kültürden, Çingene bir kıza dönüştürdük. Bir etnik kimlik olarak kabulü 16’ncı yüzyıla dayanan Çingeneler, hayata bakışları ve yüzyıllardır yerleşik hayata tam adapte olamamış olmalarından ötürü, bugüne kadar genellikle televizyonda komedi öğesi olarak yer aldı. Yüzyıllardır göçen bu halkın anlatılacak çok fazla şeyi olduğunu düşünüyorum. Özetle bu Çingene kızı, “Bu kadar tatil yeter” dedirtti bana. (Gülüyor)

“Çingenelerin anlatılacak çok şeyi var” dediniz. “Gönülçelen”de neler anlatılacak?
– Dizide baş erkek karakter Murat, müzik konusunda kariyer yapmış, 30 yaşlarında bir akademisyen. Zengin olmasının yanı sıra kuşaklar boyu kökü ıstanbul’a bağlı bir ailede doğup büyümüş. Murat, ıstanbul’un en fakir semtlerinden birinde yaşayan, zengin semtlerinde çiçek satarak evine ekmek götüren Hasret’le bir araya geliyor. Onları bir araya getiren şey ise müzik. Semtin havalı şarkıcısı mahalle düğününde sahne almayı reddedince, yerini Hasret alıyor. Böylece hayatı değişiyor. Bu eğitimsiz ve zaptedilmesi zor ses, daha fazla para kazanıp ailesinin selametini sağlamak adına kendisini Murat’a teslim ediyor. Tabii Murat, “Bu sesi öylesine adam ederim ki, onun geçmişine kimse inanamaz” iddiasını ortaya attıktan sonra! Hasret, Murat’ın ailesinin evine adım attığı andan itibaren bu eğitimin göründüğü kadar kolay olmayacağı ortaya çıkıyor. Hasret’in dobralığı, incelikle düzenlenmiş sosyete kurallarına karşı ilgisizliği ve özgür ruhu, Murat’ın başına bela oluyor. Hasret’in yolculuğu ikisi için de çetin geçecek. Hasret’in dışarıdan bakıldığında değiştiğini düşünenlere cevabı net; kimsenin söküp atmaya yetmeyeceği kökü, hep aynı yerden nefes almaya yetecek.

KIVRAK OLUP OLMADIĞIMI İZLERKEN GÖRECEKSİNİZ

Belli ki çok neşeli, renkli, keyifli, Türk filmi lezzetinde bir proje. Sizi bugüne kadar hep az gülen, soğuk karakterlerde izledik. Hasret, bizi şaşırtacak ama eminim ki size de değişik ve ilginç gelmiştir…
– Evet… Bol şarkılı, bol müzikli, bol danslı bir proje olacak. Bu projeyi kaçırmak istemedim. Çingenelerin özünde göçebe yaşam vardır. “Asi” dizisinde toprağına bağlı, yüzyıllardır aynı toprak üzerinde yaşamış, hayatın anlamını toprakla bütünleştirmiş bir ailenin kızını oynadıktan sonra, hayatı günü gününe yaşamayı genlerine yerleştirmiş bir toplumun içinden gelen bir genç kızı canlandırma fikri, bana büyük heyecan verdi. Dediğiniz gibi bu projede izleyiciler, daha neşeli ve gülen bir Tuba ile buluşacak.

Türk sinemasında Çingene’yi Türkan şoray, Gülşen Bubikoğlu gibi isimler de canlandırdı. O filmleri izlediniz mi?
– Tabi ki izledim. Hemen hemen hepsini hem de. Çingene kültürü dünyanın her yerinde olan, herkesin fikir sahibi olduğu, buna rağmen gizemini her zaman korumuş bir kültür bence. Çingenelerle ilgili her film, insanı kendine çekiyor. Ya da en azından beni…

Hasret rolünü başarıyla canlandırabilmek için dans, şive ve ritim dersleri aldığınızı biliyoruz. Dans konusunda yetenekli misiniz? Bir Roman kıvraklığına sahip misiniz?
– Dans dersleri alırken ve müziklerini dinlerken, zaten onların ruh halleriyle özdeşlik kurma şansı buluyorum. Bunun dışında mahallelerinde onları gözlemlemek de benim için önemli bir çalışma süreciydi. Bu süreç dizi boyunca da devam edecek. Bu proje için ağustos ayından beri Aydın Elbasan’dan şive ve ritim, ıstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Hande Soner’den de şan dersleri alıyorum. Kıvrak mıyım, değil miyim, onu izlerken göreceksiniz…

HASRET, FİŞEK GİBİ BİR KIZ

Etnik bir kültürü yani Roman kültürünü inandırıcı bir şekilde canlandırabilmek için ağustos ayından itibaren ön çalışmalar yaptığınızı söylüyorsunuz. Bu yeterli olacak mı sizce?
– Dersler dışında gözlem yapmak en önemli ön çalışma. Bir de Çingeneliğin tarihi hakkında teorik çalışma yaptım. Nereden geldikleri, tarihte nelerle karşılaştıkları, aldıkları tepkiler, göçebe hayatları, yerleşik hayata geçişleri gibi. Onların da oyunculuğuma yansıyacağına inanıyorum.

Çingene kavminin aslen nereden geldiğini biliyor musunuz?
– Hindistan’dan gelip dünyanın farklı yerlerine dağılmışlar. Avrupa’ya gidenler ‘soylu gezginler’ olarak adlandırılmış. Her yere gidip konaklayabilmeleri için, kraldan özel izin kağıdıyla dolaşıyorlarmış. Bir süre sonra skolastik düşünce etkisinden dolayı fal bakma yetenekleri gelişmiş ve ten renklerinin farklılığından dolayı da cadılık yapıyorlar diye suçlanıp her şehirden kovulmaya başlanmışlar. Konaklamalarına izin verilmemiş. Birkaç yüzyıl sonra yerleşik hayata geçmeye başlamışlar. Ancak hâlâ evlerini yanlarında taşıyan Çingeneler var.

Hasret karakteri için “Güzelliği ve zekası ile herkesi kendine aşık eden bir genç kız” diyebilir miyiz?
– Dobralığı, haksızlığa karşı çıkışı bence daha önde. Evine ekmek götürmek, hayta kardeşini okutmak gibi dertleri var bu kızın. Sokaklarda çiçek satarak büyümüş. Zorlukları iyi biliyor ama derdin içinde boğulmayıp gülmeyi, eğlenmeyi de seviyor. Yani fişek gibi, her yanından hayat taşan biri.

“Sevdaya Durmak” filminde yasak aşkın içinde yer alıyorsunuz. Bir yanda aşka inanmayan bir Çingene kızı, diğer yanda yasak aşk yaşayan bir kadın… Aşkın hallerini oyunculukta deneyimlemek nasıl bir şey?
– Birinde Karadenizli bir genç kız, diğerinde Çingene… Bir sürü halde var olmayı deneyimlemek, farklı kültürlerin derinlerine inmek dolayısıyla başka başka insanlarla tanışmak, sohbet etmek, en iyisini yapabilmek için gözlem yapmak, hayatlarına bir nebze de olsa girmek çok keyifli.

Sema EREN / www.hurriyet.com.trEtiketler: , , , , , , ,

Facebook'ta Paylaş Leave a CommentYorumRSS FeedSubscribe

Yorumlar
 1. nilgün
  27 Nisan 2010

  tuba dizilerinde karakterine hayat veriyorsun ben de gönülçelen bağımlısı oldum

  Yorumlayın
 2. fatma
  05 Mayıs 2010

  tek kelimeyle bu dizi büyüleyici

  Yorumlayın
 3. fatma
  05 Mayıs 2010

  işte bu dizi hayellerimdeki dizi ittafa böyle dizi gördüm bu dizi beni büyüledi işte hasret ve murat hoca

  Yorumlayın
 4. ebru
  28 Mayıs 2010

  Gönülçelen için evden dışarıya çıkmıyorum emeğinize sağlık çok güze bir dizi.

  Yorumlayın
 5. sevgi
  14 Haziran 2010

  tuba bence sen çok güzelsin

  Yorumlayın
 6. sevgi
  14 Haziran 2010

  hasret murata yaksıyor

  Yorumlayın
 7. burcu
  14 Haziran 2010

  bn gölünçeleni izlemek içn dışarı bile çıkmıyorum vede hiç bir bölümünü kaçırmam vede hepini çook sewiyorum hepinizi öptm mucuk mucuk……<3<3<3

  Yorumlayın
 8. ESMA
  22 Haziran 2010

  hasret ve murat birbirlerıne çoooooooooooooooook yakşıyor.

  Yorumlayın
 9. ESMA
  22 Haziran 2010

  murat ve hasret evlendıhınde çihan ayuçunu yağlasin.

  Yorumlayın
 10. esma nur
  29 Haziran 2010

  ewet sonunda hayallerimdeki dizi ve hayalerimdeki en güzel kadın dizinin özetide süper

  Yorumlayın
 11. aydan
  05 Temmuz 2010

  İnşallah HASRET ve MURAT evnelir.
  Cihan ve Levent avcunu yalar…

  Yorumlayın
 12. Melegim
  14 Temmuz 2010

  Ben onu Cook seviyom keske onlar gercektede cansel sevinçle sevgili olsa o çok tatlı bn iki dinide
  Abi’m ve ablam gibi seviyom canlarimm D:)

  Yorumlayın
 13. NAHİDE
  16 Temmuz 2010

  hasret cok tatlısın murat tada yakışıyorsun ………..

  Yorumlayın
 14. ASEF DIN
  11 Ekim 2010

  coook guzel bi film ailelikce izleriz her cuma bekleriz?

  Yorumlayın
 15. meysaa
  11 Aralık 2010

  insalah murat ve hasret beraber olur .

  Yorumlayın
 16. gulcan
  09 Ocak 2011

  hasret guzel,murat hoca da iyi yakishikli bir adam,yaani diziyi izlerken cok beyeniyorum. dizinin konus,u ayrica cok etkileyici bence izlenmeye deyer bir dizi!

  Yorumlayın
 17. aslı ve arzu
  10 Ocak 2011

  gönülçeleni çok seviyoruz murat ve hasretin birleşmesini istiyoruz muratın çok büyük hayranlarıyız….

  Yorumlayın
 18. ghizlane
  20 Eylül 2011

  veryy good tubaa i love youu seni seviyorumm very good in ihlamurlar altinda and gonucelcen and ask yolu

  Yorumlayın
 19. deniz
  28 Ekim 2011

  Makyajsız çirkinmiş şaşırdım bu kız oysa doğrusu

  Yorumlayın
 20. bir damla
  25 Aralık 2011

  Tuba Buyukustunun ve Cansel Elchini chok seviyorum. Onlarin hayraniyim. Bu hayranliktan ote bir shey…

  Yorumlayın
 21. loresa
  17 Ağustos 2012

  oooo tuba bykystun je ma e bukura te dua une,gresa,melisa,hyzeri

  Yorumlayın
Yorum Yazın »
İsminiz
E Posta Adresiniz
Yorumunuz
Uyarı: Konu ile alakasız, küfür ve hakaret içeren yazılarınız onaylanmayacaktır. Hakaretin boyutuna göre, hak sahibi tarafının mahkemeye başvurma hakkı sağladığınızı unutmayın