339 / 19 Aralık 2009,Cumartesi / Yorum : 0

Melisa Sözen (Narin) kimdir, Kanal D Bir Bulut Olsam dizi oyuncusu, Melisa Sözen Fotoğrafları, Narin resimleri ve röportajları

Melisa Sözen (Narin) kimdir, Kanal D Bir Bulut Olsam dizi oyuncusu, Melisa Sözen Fotoğrafları, Narin resimleri ve röportajları

Melisa Sözen

Netkeyfim.com

Doğum Tarihi : 06 Temmuz 1985

Burcu : Yengeç

Doğum Yeri : İstanbul

Doğduğu Ülke : Türkiye

Bir Bulut olsam Dizisinin başrol oyuncularından olan Melisa Sözen istanbul’da 6 Temmuz 1985 tarihinde dünyaya geldi..
Çeşitli tiyatro oyunları, film ve dizilerde görev aldı.

2008 yılının yaz sezonunda NTV’de “Dünyayı Kurtaran Kadın” isimli ve çevre hakkında bilinçlendirmeye dayalı bir televizyon programı sundu.

Pera güzel sanatlar lisesi tiyatro bölümünü bitirdikten sonra çeşitli tiyatro gösterileri film ve dizilerde yer aldı. 2008 Yılının yaz aylarında ise “Dünyayı Kurtaran Kadın” isimli bir programı sundu..

Bir Bulut olsam Dizisinden önce Rol aldığı Diziler ise şu şekilde;
2009 – Bir Bulut Olsam (Narin Bulut)
2007 – Bıçak Sırtı (Nisan)
2006 – Kabuslar Evi: Seni Beklerken
2006 – Azap Yolu (Burcu)
2006 – Eve Giden Yol 1914 (Safiye)
2005 – Deli Mavi / İşte Öyle Bir Şey
2005 – Cenneti Beklerken (Leyla)
2004 – O Şimdi Mahkum (Aylin)
2004 – Çemberimde Gül Oya (Feriha)
2004 – Kayıp Aşıklar
2003 – Okul (Ceyda)
2001 – Bana Şans Dile (Tuba)

Bıçık Sırtı dizisi ile geniş bir hayran kitlesine ulaşan Melisa Sözen Bir Bulut Olsam Dizisinde nasıl bir performans sergileyecek hepimiz çok yakında göreceğiz.

Bir bulut olsam dizisinin konusu

Güzelyurt adlı bir sınır kasabasında hayat sakin bir şekilde akarken, kasabanın en büyük ve görkemli konağında hastalıklı ve tutku dolu bir aşk yaşanmakta ve bu karşılıksız aşk, tanık olanların kanını dondurmaktadır. Belediye Başkanı Aslan Bulut (Ünal Silver) ve ailesi, kendi kurdukları bu düzende yaşarken bir gün kasabaya gelen doktorun olayların içine dahil olmasıyla, taşlar yerinden oynayacak, kurulu düzen değişecektir.

On yıldır dünyanın sorunlu bölgelerinde Birleşmiş Milletler’in sağlık programlarında çalışan Dr. Serdar Batur (Engin Altan Düzyatan), son olarak Güzelyurt adlı mayınlı bölgenin kıyısında yer alan bir sınır kasabasına gelir. Uzmanlık alanı cerrahi olan Dr. Serdar, bir taraftan bölgenin sağlık ocağında doktorluk yaparken, diğer taraftan da Birleşmiş Milletler’in bir görevlisi olarak sivillerden oluşan bir grup gönüllü ile mayınlı sahada çalışmalar yapmaktadır. Dr. Serdar’ın İstanbul’da yaşayan annesi İnci Hanım (Meral Okay) ve aile dostları, hem Serdar’ı ziyaret etmek için hem de güvenli bir sahada yeni okul yaptırmak için Güzelyurt’a ziyarete gelirler. Aynı gün bölgenin sevilen, sayılan kişilerinden Belediye Başkanı Aslan Bulut’un büyük oğlunun düğününe davetlidirler. Hep beraber düğüne giderler. İşte asıl olaylar ve akıl almaz bir trajedi, eğlenmek için gittikleri bu düğünde başlayacaktır.

Bir bulut olsam dizi oyuncusu Melisa Sözen ve diğer oyuncular ile olan söyleşi

Dizinin başrollerinde Melisa Sözen, Engin Akyürek ve Engin Altan Düzyatan var.

Öncelikle “Bir Bulut Olsam” ekibine nasıl dahil olduğunuzu öğrenmek istiyorum.
– Engin Altan Düzyatan: Benimkisi diğer oyunculara göre biraz daha ani oldu diyebilirim. İşin başlamasına sadece bir ay kala teklif geldi. Senaryoyu ve ekibi çok beğendim. Anlaşmayı imzaladıktan bir gün sonra da setteydim. Çekimlerin yapıldığı Mardin’e apar topar gittim yani…
– Engin Akyürek: Ben cast çalışmalarının ortalarında projeye dahil oldum. Senaryoyu okudum, çok beğendim. Kadroyu da duyunca düşünmeye fazla gerek görmeyip “evet” dedim.
– Melisa Sözen: Ben de Engin Altan’dan daha şanslıydım. Çünkü teklif geldiğinde çekimlerin başlamasına epey zaman vardı. Apar topar sete koşmak yerine prova yapma şansım oldu.
? Dizideki karakterlerinizden bahsedebilir misiniz?
– Engin Altan Düzyatan: Ben Serdar karakterini canlandırıyorum. Serdar babasının izinden gidip doktor olmuş biri… Aslında ıstanbullu ama sınır bölgesinde babasını kaybettikten sonra kendini topluma adamış. Afganistan’da ve Bosna’da kara mayınlarıyla ilgili çalışmalar yapıyor. Bu arada doktorluğa devam ediyor. Bir gün bir şekilde Mustafa ile tanışıyor ve aralarında negatif bir elektriklenme oluyor. Derken Narin’le karşılaşıyor. Narin’in herhangi bir hasta olarak karşısına çıkmasından sonra ise hikaye ilerliyor.
– Engin Akyürek: Engin’in karşılaşıp negatif elektrik aldığı adam, yani Mustafa benim işte… Mustafa, ciddi zaafları olan bir adam… Aslında senaryoyu ilk okuduğunuzda bir kahraman gibi geliyor size, ama durum farklı… Doğulu bir aşk hikayesinde erkek tarafını temsil ediyor o…
– Melisa Sözen: Ben de Narin’i canlandırıyorum. Narin 17 yaşında, umutsuz bir çocuk. Çocuklar mutsuz oldukları zaman depresyona girmezler, melankolik olmazlar. Aksine hayata dair şeyler daha çabuk ilgilerini çeker, küçük şeylerden mutlu olurlar. Narin de yatalak bir annesi olduğu için hayatta daha güçlü durmaya çalışıyor. Mutsuz bir evliliği ve mutsuz bir hayatı var. Ve hayat çok da kolay değil onun için…
? Canlandırdığınız karakterleriniz için herhangi bir ön çalışma yaptınız mı?
– Melisa Sözen: Senaryolar elimize geçtikten sonra hep beraber okuma provaları yaptık. Bu da bizim açımızdan gerçekten büyük avantaj oldu.
– Engin Akyürek: Teknik bir araştırma yapmaktan ziyade, herkes kendi iç dünyasında yolculuğa çıktı. Bu çok daha etkili oldu sanırım… Gerçi ben kendi adıma canlandırdığım Mustafa karakteriyle ilgili birkaç küçük yardım da aldım.
– Engin Altan Düzyatan: Avantajlı olduğumuz bir nokta vardı, onu da atlamayalım: Senaryo daha en başından bize beş bölüm olarak teslim edildi. Bu da gidişatı görüp ona göre karakterleri oluşturmak adına çok yararlı…
ınsanlar bu diziyi izlerken kendilerinden de bir şeyler bulacaklar mı dersiniz?
– Engin Altan Düzyatan: Her işin yapılış amacı budur zaten: ınsanlar izlediklerinde kendilerinden bir şeyler bulsun… En azından bana öyle geliyor. Bizim de geniş bir kadromuz, çok geniş bir oyuncu yelpazemiz var. Bu açıdan bakıldığında, her yaş grubundan insan bu hikayede kendisiyle özdeşleştirecek kişi ve olay bulacaktır.
? Peki “Bir Bulut Olsam”ın konusundan biraz söz edebilir misiniz?
– Engin Akyürek: Hikaye Mardin’de geçiyor. Ama Doğu dizisi değil, dövmeli insanlar olmayacak.
– Melisa Sözen: Sadece şunu söyleyeyim, “Bir Bulut Olsam” Mardin’de çekiliyor ama ağa dizisi değil. Çekim yerinden dolayı yanlış bir düşünce oluşmasını istemem.
– Engin Altan Düzyatan: Çağdaş, demokratik bir toplumda gördüğümüz pek çok şeyin aslında nerelerde aksadığı gösteren bir hikaye. Diziye konu olan aşk hikayesinin de aslında farklı bir boyutu, anlatmak istediği bir derdi var. Bu aşk, hikayeyi bambaşka bir yöne sürüklüyor.

Kaynak : netkeyfim.comBir Cevap Yazın